Home / Pożary / Tragiczny pożar mieszkania w Pile
straz
straz

Tragiczny pożar mieszkania w Pile

W Nowy Rok, 1-go stycznia kilka minut po godzinie 8.00 rano pilscy strażacy wezwani zostali do pożaru budynku jednorodzinnego w Pile przy ul. Rodakowskiego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki straży pożarnej stwierdzono, że z okien budynku wydobywał się czarny, gęsty dym. Strażacy natychmiast weszli do budynku przez okna wykorzystując drabiny oraz wyważając drzwi wejściowe.

Podczas przeszukania mieszkania znaleziono nieprzytomną osobę, którą ewakuowano na zewnątrz. Strażacy wspólnie z obecnym na miejscu lekarzem – sąsiadem osoby poszkodowanej przystąpili do udzielania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Równolegle z akacją ratowniczą i gaśniczą przeszukano wszystkie zadymione pomieszczenia w budynku. Nie odnaleziono kolejnych osób poszkodowanych.

Resuscytację krążeniowo-oddechową wyciągniętego z budynku mężczyzny kontynuowała załoga karetki pogotowia, która przybyła na miejsce zdarzenia.

Mimo szybkiej akcji podjętej przez służb ratownicze, nie udało się przywrócić czynności życiowych osobie poszkodowanej .

W akacji ratowniczej udział brały 4 zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny i okoliczności pożaru bada KP Policji w Pile pod nadzorem Prokuratora.

bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *