Home / Ciekawostki / 4 nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile !

4 nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile !

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile od 10 listopada zaczną funkcjonować cztery nowe poradnie: otolaryngologiczna, chorób wewnętrznych, pediatrii i chirurgii klatki piersiowej. Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku już 21 października pacjentów obłożnie chorych wymagających długoterminowego leczenia i pielęgnacji, będzie przyjmował nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

– Zgodnie z zapowiedziami nowego dyrektora szpitala w Pile Wojciecha Szafrańskiego już wkrótce uruchomione zostaną przy szpitalu nowe poradnie, dzięki którym pacjenci będą mieli zapewnioną kompleksową opiekę medyczną. Prowadzić je będzie szpital, a nie prywatny najemca, jak było to jeszcze niedawno, kiedy pomieszczenia szpitalne były dzierżawione i to za grosze, a pieniądz z kontraktów trafiał do prywatnej kieszeni. W Wyrzysku z kolei powstanie oddział, który jest bardzo potrzebny, zwłaszcza dla ludzi starszych, obłożnie chorych, z problemami w poruszaniu się, wymagających całodobowej opieki. To pierwszy taki oddział w placówce powiatu pilskiego – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Starosta podkreśla, że otwarcie nowych poradni i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w szpitalu w Wyrzysku dowodzi, że w obu placówkach cały czas czynione są nowe inwestycje, na czym tylko korzystają pacjenci.
– Ogromna w tym zasługa naszych posłów Marty Kubiak, Marcina Porzucka i Grzegorza Piechowiaka, którzy przez minioną kadencję wspierali Powiat Pilski w tych działaniach, dzięki nim pozyskaliśmy dla obu placówek prawie 10 mln zł. W pilskim szpitalu otworzyliśmy pracownię elektrofizjologii, poczyniliśmy zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, między innymi na odział intensywnej terapii i anestezjologii, w szpitalu w Wyrzysku otwarty został oddział rehabilitacji neurologicznej – przypomina starosta.

– Nowe usługi w obu placówkach opieki zdrowotnej w powiecie pilskim to dobra wiadomość dla pacjentów. Jako parlamentarzyści ziemi pilskiej staramy się wspierać Powiat Pilski w tych działaniach, podobnie jak samorząd województwa. Już wkrótce otwarty będzie Ośrodek Radioterapii w Pile, który decyzją ministra zdrowia otrzymał 7 mln na nowoczesny sprzęt. To będzie prawdziwy przełom w leczeniu chorób nowotworowych w naszym regionie – dodaje poseł Marcin Porzucek.

8 poradni w szpitalu
Poradnie udało się uruchomić dzięki nowym kontraktom jakie szpital podpisał niedawno z NFZ. Na tym jednak nie koniec, dyrektor czyni starania o uruchomienie kolejnych szpitalnych poradni. Przed laty funkcjonowało ich ponad 20.   Obecnie, tych prowadzonych przez szpital, będzie już 8. Od czterech lat działa poradnia onkologiczna, od 2017 r. – neurochirurgiczna, a od 1 stycznia 2019: położniczo-ginekologiczna i okulistyczna.

W nowych przychodniach, które będą otwarte 10 listopada przyjmować będą lekarze pracujący na oddziałach szpitalnych.
– Pacjenci, jeśli zajdzie konieczność hospitalizacji, będą mieli łatwiejszy dostęp do oddziałów szpitala, podobnie, po opuszczeniu oddziału pacjent będzie mógł być objęty dalszą opieką medyczną na miejscu – wyjaśnia dyrektor szpitala Wojciech Szafrański.

Rejestracja do nowych poradni odbywać się będzie w rejestracji głównej, w holu przy wejściu do szpitala. Tel. 67 210 65 55.

Potrzebny oddział
Z kolei już 21 października w szpitalu w Wyrzysku uruchomiony zostanie nowy oddział Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który będzie przyjmował ludzi obłożnie chorych. Pacjenci będą mieli zapewnioną tu całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację ogólną, ruchową, logopedyczną i psychologiczną. Jak wyjaśnia dyrektor do spraw medycznych szpitala Almuetaz Bellah Nasrullah oddział będzie liczył 10 łóżek, a docelowo nawet 25.
Rejestracja i informacje: 67 210 98 26.

Starosta Pilski informuje jeszcze, że w przyszłorocznym budżecie powiatu na uruchomienie oddziału onkologicznego w pilskim szpitalu, który będzie ściśle współpracował z nowym Ośrodkiem Radiologii, planuje się przeznaczyć 2 mln zł.

– www.powiat.pila.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *