Home / Ćwiczenia / Oficjalnego przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w naszym powiecie!
www.112pila.pl

Oficjalnego przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w naszym powiecie!

W miniony piątek na terenie Szydłowa odbyło się oficjalne uroczyste przekazanie nowego średnio wozu bojowego dla jednostki OSP Szydłowo. Nowy nabytek od jutra będzie już w podziale bojowym i będzie wyjeżdżać do akcji ratunkowych !

O godzinie 16:30 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyła się msza święta, po której następnie przed kościołem na placu odbyła się oficjalna część przekazania pojazdu dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie. Po meldunku od st. kpt. Grzegorza Orłowskiego Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Pile  bryg. Rafałowi Mrowińskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystości i wprowadzeniu sztandarów odśpiewano hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie głos zabrał prezes OSP w Szydłowie – Andrzej Kloczkowski, a następnie dh. Tomasz Marzec przywitał przybyłych gości, mieszkańców oraz strażaków wraz z delegacjami. Podziękował również za wsparcie i pomoc w pozyskaniu fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault D16 4×4(GBA 3/16). Dokonano również odznaczeń wyróżniających się strażaków z tej jednostki.

W dalszej części głos zabrali przybyli na miejsce goście m. in. wójt gminy Szydłowo, Komendant PSP w Pile, poseł na Sejm Marcin Porzucek. Po wystąpieniach uroczyście przekazano klucze oraz dowód rejestracyjny przedstawicielom OSP w Szydłowie, a także przedstawicielom OSP w Pokrzywnicy do której trafi pojazd marki STAR z OSP Szydłowo. Następnie dokonano pokazu sygnalizacji świetlno-dźwiękowej obu pojazdów.

Ochotnicza Straż Pożarna w Szydłowie podziękowała również każdej z osób/firm które w jakimś stopniu wspomogły pozyskanie nowego auta. Po meldunku o zakończeniu części oficjalnej goście, delegacje oraz mieszkańcy zostali zaproszeni na poczęstunek do restauracji „Zacisze”.

Warto dodać, iż jest to pierwszy z trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych, który w tym roku trafi do jednostek z terenu naszego powiatu. 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *