Home / Miejscowe zagrożenia / Pracowita noc strażaków.
Pożar chlewni w Róży Wielkiej - OSP Szydłowo

Pracowita noc strażaków.

W dniu wczorajszym (28.08.2019) od godziny 21:00 służby z powiatu pilskiego zostały postawione na nogi za sprawą przemieszczającego się frontu burzowego, który przysporzył pracy strażakom z naszego powiatu.

Szkody jakie wywołały burze i związane z nimi ulewne deszcze, wiatr oraz wyładowania atmosferyczne to między innymi połamane drzewa które blokowały drogi dojazdowe do wielu miejscowości, zalane posesje oraz mieszkania , zerwane poszycie dachowe w budynku mieszkalnym jak i pożar chlewni.

Najpoważniejszym zdarzeniem odnotowanym na terenie naszego powiatu, dotyczyło pożaru chlewni w Róży Wielkiej, które do SKKP PSP w Pile wpłynęło około godziny 2 w nocy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczną ilość Sił i Środków z powiatu pilskiego oraz powiatów sąsiadujących.

Wyjazd zastępu GBA 2,5/25 do pożaru chlewni w miejscowości Róża Wielka. Na miejscu działań naszym zadaniem było podawanie jednego prądu wody w natarciu z drabiny D10W na palące się elementy dachu oraz siano. Następnie rozbiórka konstrukcji, przegarnianie i przelewanie siana oraz dowożenie wody.

– informują na swoim profilu facebookowym strażacy z OSP Stara Łubianka.

W działaniach udział brały zastępy:
– OSP Szydłowo,
– OSP Pokrzywnica,
– OSP Róża Wielka,
– OSP Stara Łubianka,
– OSP Niekursko,
– JRG 1 Piła,
– Komendant KP PSP w Pile,
– JRG Trzcianka,
– JRG Wałcz,
– Policja,
– ZRM.

Po zakończonych działaniach strażacy z OSP Stara Łubianka zostali zadysponowani do pożaru stogu w m. Zawada. Na miejscu pracowali razem z druhami z OSP Róża Wielka.

Około godziny 2:30 podczas dojazdu zastępu z OSP Kaczory do JRG 1 w Pile celem zabezpieczenia miasta, dyżurny SKKP PSP w Pile zadysponował zastęp do zdarzenia drogowego na DK11 mięczy Dobrzycą a Krępskiem. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych, lecz w wyniku kolizji całkowicie zablokowana została droga w obu kierunkach. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Na czas blokady drogi policja wyznaczyła objazdy.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *