Home / Inne służby / Pod wpływem alkoholu i narkotyków uciekał przed policjantami!
KPP Piła

Pod wpływem alkoholu i narkotyków uciekał przed policjantami!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy podczas pościgu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Trzcianki oraz mężczyznę, który z nim podróżował. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed mundurowymi. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Kilka dni wcześniej ukradł tablice rejestracyjne i zatankował paliwo, nie płacąc za nie. Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

12 sierpnia br. w godzinach wieczornych na jednym z pilskich osiedli doszło do kradzieży tablicy rejestracyjnej. Tego samego wieczoru kierujący pojazdem marki Renault Clio z zamontowaną właśnie skradzioną tablicą zatankował na stacji benzynowej przy ulicy Poznańskiej w Pile paliwo, nie płacąc za nie. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

W związku z tym zdarzeniem opublikowaliśmy wizerunek mężczyzny, który zarejestrowała kamera monitoringu i zwróciliśmy się do mieszkańców naszego regionu o wszelkie informacje na temat sprawcy. Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za liczne informacje, które przyczyniły się do ustalenia tożsamości mężczyzny.

15 sierpnia br. po godz. 17.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy zauważyli pojazd marki Renault Clio, a w nim mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi temu, który ukradł paliwo. W pojeździe znajdował się także pasażer. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli samochód. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, kierowca zaczął uciekać. Policjanci o całej sytuacji poinformowali dyżurnego, a następnie włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe funkcjonariusze prowadzili pościg za kierującym.

Na terenie gminy Ujście kierujący wjechał w drogę leśną, wysiadł z pasażerem z auta i zaczęli uciekać. Policjanci z pilskiej drogówki w pewnym momencie oddali strzał alarmowy i po chwili zatrzymali mężczyzn. Jak się okazało 34-letni kierowca, mieszkaniec Trzcianki był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wobec tego mężczyzny Sąd Rejonowy w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

– Podkom. Żaneta Kowalska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *