Home / Ciekawostki / Złodzieje skuterów w rękach Policji !

Złodzieje skuterów w rękach Policji !

Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali czterech mieszkańców Piły. Kobiety i mężczyźni odpowiedzą za kradzież pięciu skuterów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego odzyskali część skradzionego mienia. Teraz mieszkańcom Piły w wieku od 18 do 21 lat grozi kara do 5 lat więzienia.

Na przełomie czerwca i lipca br. na terenie Piły doszło do kradzieży pięciu skuterów różnych marek. Jednoślady zaparkowane były przy budynkach mieszkalnych oraz sklepie na terenie miasta. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Funkcjonariusze na bieżąco analizowali wszystkie informacje w sprawie i wpadli na trop amatorów cudzego mienia. Wszystkie osoby ukrywały się przed stróżami prawa, ale w pewnym momencie straciły czujność. W nocy z 14 na 15 lipca br. policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z pilskiej komendy zauważyli cztery młode osoby, które ciągnęły ulicami Piły kolejny skradziony skuter. Szybko okazało się, że są to mieszkańcy Piły wcześniej wytypowani przez pilskich kryminalnych.

Cała czwórka trafiła prosto do policyjnego aresztu. Oświadczyli, że potrzebowali pieniędzy i dlatego kradli skutery. Podczas prowadzonych czynności śledczy ustalili, że zatrzymani mężczyźni dodatkowo mają na swoim koncie kradzież akumulatora oraz tablicy pokazowej o wartości blisko 1 tys. złotych.

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn odpowie teraz za popełnione przestępstwa przed Sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia.

Podkom. Żaneta Kowalska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *