Home / Ciekawostki / Strażak z Piły Podwójnym Mistrzem Wielkopolski. Pilska drużyna strażaków z brązowym medalem w Ćwiczeniu Bojowym.

Strażak z Piły Podwójnym Mistrzem Wielkopolski. Pilska drużyna strażaków z brązowym medalem w Ćwiczeniu Bojowym.

W dniach 27-28 czerwca 2019 r. reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, w składzie: Krzysztof Gajewski, Maciej Kowalski, Radosław Meller, Paweł Kłodziński, Krzysztof Majcher, Amadeusz Olbiński, Marcin Wojtania oraz Rafał Hryniewicz rywalizowała w tegorocznych Mistrzostwach Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym.

W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje: Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni oraz Pożarniczy tor przeszkód 100m, na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia w Bolechowie. W drugim dniu rozegrane zostały konkurencje: Sztafeta pożarnicza 4x100m oraz Ćwiczenie bojowe, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W konkurencji Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant KP PSP w Pile Krzysztof Gajewski, ustanawiając jednocześnie nowy rekord województwa wielkopolskiego w tej konkurencji z czasem 14,997 s. przekraczając „magiczną” barierę 15 s. (poprzedni rekord również należał do Krzyśka). Tak wysoki wynik oraz czołowe 6-te miejsce w „Setce” przełożyły się na uzyskanie najwyższej I lokaty również w Dwuboju Pożarniczym, który obejmuje swoim zakresem konkurencje indywidulane tj. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni oraz Pożarniczy tor przeszkód 100m.

Warty wzmianki jest również występ Krzysztofa Majchera, który zajął wysokie 6-te miejsca zarówno w „Hakówce” jak i w Dwuboju.

Jeśli chodzi o konkurencje drużynowe, pilska drużyna wywalczyła III miejsce w „Bojówce”, która była najpopularniejszą konkurencją mistrzostw, gdyż tylko w niej wystawiły się wszystkie reprezentacje komend, biorące udział w zawodach.

Opracowanie: st. asp. Maciej Kowalski
Zdjęcia: KM PSP Kalisz; str. Rafał Hryniewicz

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *