Home / Ciekawostki / Bezpieczeństwo podczas wakacji.
KPP Piła

Bezpieczeństwo podczas wakacji.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie w ramach tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje 2019”. W rozmowach o bezpieczeństwie podczas wypoczynku letniego udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki wraz z policjantami oraz przedstawiciele instytucji zajmujących się na co dzień tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

26 czerwca br. w pilskiej komendzie odbyło się spotkanie w ramach zabezpieczenia sezonu letniego 2019. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Pile insp. Sebastiana Cichockiego, który uczestniczył w spotkaniu wraz z policjantami, w rozmowach o bezpieczeństwie udział wzięli przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sanepidu, Służby Ochrony Kolei, Straży Leśnej, Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kuratorium Oświaty, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Powiatowej Inspekcji Pracy oraz innych instytucji zajmujących się kwestią szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Głównym tematem spotkania było omówienie planu zabezpieczenia na ternie powiatu pilskiego tegorocznych wakacji.

Jak co roku pilscy policjanci w trakcie trwania letnich wakacji realizują szereg przedsięwzięć profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa wypoczywających na terenie naszego powiatu dzieci i młodzieży. Przez cały okres trwania wakacji, mundurowi wspólnie z przedstawicielami Sanepidu odwiedzać będą zlokalizowane na terenie powiatu pilskiego miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas takich wizyt, policjanci nie tylko będą sprawdzać stan bezpieczeństwa ale również przeprowadzać z najmłodszymi pogadanki dotyczące elementarnych zasad bezpiecznego wypoczynku.

W ubiegłym roku podczas trwania sezonu letniego na terenie powiatu pilskiego nie doszło do poważniejszych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że również i w bieżącym roku dzięki zaangażowaniu policji oraz poszczególnych instytucji tegoroczne wakacje można będzie zaliczyć do udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych.

Podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *