Home / Ciekawostki / Kolejne 7 osób zatrzymane pod wpływem alkoholu i narkotyków.
policja
policja

Kolejne 7 osób zatrzymane pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków, sprawcy kolizji… Aż 7 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z pilskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku. Teraz wszyscy odpowiedzą przed Sądem.

Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim zatrzymali na terenie naszego powiatu łącznie siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich było pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki BMW, 25-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, który w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu! Dodatkowo nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji z drugim pojazdem, również BMW.

Funkcjonariusze w ramach pełnionych służb zatrzymali także trzech kierowców, którzy prowadzili swój pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Jeden z nich także posiadał substancje psychotropowe przy sobie. Jeden kierowca zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Należy pamiętać, że nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków, bez uprawnień kierowcy to potencjalni zabójcy. Należy pamiętać, że jest niezwykle cienka granica pomiędzy kolizją a wypadkiem, osobą ranną a zabitą.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *