Home / Ciekawostki / Relacja z II pikniku strażackiego połączonego ze zbiórką charytatywną dla chorego Krzysia
www.112pila.pl

Relacja z II pikniku strażackiego połączonego ze zbiórką charytatywną dla chorego Krzysia

W dniu wczorajszym(26.05.2019) od godziny 14 do około godziny 18 gościliśmy we Wysokiej, gdzie tamtejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowała piknik strażacki, który był połączony ze zbiórką funduszy na leczenie i rehabilitację chorego Krzysia. Krzysiu, jest mieszkańcem Wysokiej. Choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe, Epilepsję, Napięcia Mięśniowe, Małogłowie (Zaniki w zakresie płatów czołowych z poszerzeniem komór mózgowych), Wrodzone zapalenie płuc i Drgawki.

www.112pila.pl

Już przed godziną 13:30 pierwsze jednostki pojawiły się na płycie boiska przy Szkole Podstawowej w Wysokiej. Krótko po godzinie 14 impreza oficjalnie została otworzona przez druhów z OSP Wysoka, którzy przedstawili, krótką historię Krzysia oraz jego zmagania się w walce o zdrowie. Pierwszą z atrakcji przygotowanych dla biorących udział w tej imprezie był pokaz systemu „COBRA” w wykonaniu jednostki OSP Golęczewo(powiat Poznański, gmina Suchy Las). Strażacy z OSP Golęczowo pokazali możliwości tego nowego systemu gaśniczego. System ten sprawdza się rewelacyjnie przy pożarach wewnętrznych, a prócz możliwości gaśniczych pozwala również na cięcie elementów konstrukcyjnych budynków od drewna, blachy po beton.

Następnie zastęp z JRG 1 Piła(SCRt), OSP Białośliwie(SLRt) praz OSP Krajenka(GBA) przystąpiły do pokazu Ratownictwa Technicznego. W wyniku pozorowanego wypadku, doszło do zderzenie dwóch pojazdów osobowych. Jeden z pojazdów przewrócił się na bok. Poszkodowane zostały dwie osoby. Zadaniami strażaków było m. in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do osób poszkodowanych oraz ich ewakuacja z pojazdu, a następnie udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zaraz po pokazie, możliwości swojego sprzętu jakim jest samochód Specjalny Ciężki Ratownictwa Technicznego zaprezentowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 1 w Pile, w którym to przy pomocy HDSa unieśli jeden z samochodów i przemieścili go w inne miejsce.

W dalszej części nasza redakcja podziwiała piękne widoku z góry. Dziękujemy jednostce OSP Miasteczko Krajeńskie za możliwość wykonania ujęć z drabiny mechanicznej. 🙂

BOMBA ! Dosłownie, tylko że wodna. Jak wszyscy obecni poczuli w tym momencie na własnej skórze, odbył się pokaz samolotu gaśniczego „DROMADER”, który to dokonał zrzutu wody.

Swoje możliwości na festynie zaprezentowała Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Osieka nad Notecią. Był zarówno pokaz musztry, jak i rozwijanie linii gaśniczej oraz pokaz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Oczywiście, na koniec atrakcji strażackich nie mogło zabraknąć piany – to zadanie jak zawsze perfekcyjnie zrealizowali strażacy ochotniczy z Kaczor.

Pokaz piany gaśniczej w Wysokiej. ??

Opublikowany przez OSP Kaczory Poniedziałek, 27 maja 2019

Przez cały czas trwania imprezy wspierający Krzysia mieli możliwość przejazdu fiatem 125p, samochodem milicyjnym NYSA, skosztowania przepysznych ciast, kawy oraz kiełbasy i karkówki z grilla, możliwość obejrzenia samochodów pożarniczych, wzięcia udziału w loterii fantowej, a dla dzieci rozstawione zostały dmuchane zamki. Na festynie odbył się również koncert MIKESH oraz MOC PRL-u.

Piknik swoimi wozami odwiedzili: OSP Falmierowo, OSP Białośliwie, OSP Kaczory, OSP Osiek nad Notecią, OSP Miasteczko Krajeńskie, OSP Brzostowo, OSP Golęczewo, OSP Stare, OSP Bądecz, OSP Łobżenica, OSP Nowa Wieś Ujska, OSP Augustowo-Głubczyn, OSP Zakrzewo, JRG Piła, JRG Złotów.

Jak poinformowali na swoim profilu FB ochotnicy z Wysokiej:

Podczas dzisiejszego festynu z zbiórki do puszek oraz losów zebraliśmy 23.867,23zł plus 6 euro i 5 centów

Opublikowany przez OSP Wysoka Niedziela, 26 maja 2019

BRAWO !!!

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *