Home / Miejscowe zagrożenia / Niebezpiecznie na drogach powiatu
www.112pila.pl

Niebezpiecznie na drogach powiatu

Przez ostatnie kilka dni doszło do kilkunastu kolizji na terenie naszego powiatu. Zdarzenia te miały miejsce zarówno na krajowej „10tce” i „11tce” jak i na drogach lokalnych.

W dniu dzisiejszym(12.05.2019) około godziny 18:30 doszło do dachowania samochodu osobowego na terenie gminy Miasteczko Krajeńskie. Do zdarzenia zadysponowane ostały zastępy z OSP Brzostowo, OSP Miasteczko Krajeńskie oraz zastęp z JRG 2 Piła. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu(OSP Brzostowo), KDR rozpoznał iż doszło do dachowania samochodu osobowego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewróceniu samochodu na koła oraz zepchnięcie go w bezpieczne miejsce do czasu dojechania na miejsce lawety. Droga na czas działań był zablokowana w obu kierunkach. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu interweniował, oprócz zastępów Straży Pożarnej,  Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Patrol Policji. Kierującego ukarano mandatem karnym.

W dniu dzisiejszym doszło również do kolizji drogowej na DK11 na wysokości m. Ługi Ujskie. Doszło tam do zderzenie samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym przewożącym LPG. Na szczęście i w tym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

We wcześniejszych dniach również dochodziło do kolizji. Do łącznie trzech zdarzeń doszło na DK10. Dwa zdarzenie miały miejsc w samym Śmiłowie, natomiast jedno na odcinku drogi Jeziorki-Śmiłowo.

Do zdarzeń drogowych dochodziło również na DK11 poza terenem naszego powiatu. O tych zdarzeniach na bieżąco informowaliśmy na naszym Facebook’owym profilu.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *