Home / Ciekawostki / Akcja „Otwarte Strażnice” z okazji Dnia Strażaka
www.112pila.pl

Akcja „Otwarte Strażnice” z okazji Dnia Strażaka

W dniu dzisiejszym(05.05.2019) w związku z Dniem Strażaka na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 w Pile odbyła się akcja pt.”Otwarte Strażnice”.

Jednostka otworzyła swoje bramy dla zwiedzających o godzinie 13. Na terenie jednostki oprócz samego budynku JRG można było zobaczyć sprzęt i pojazdy które na co dzień są wykorzystywane przez funkcjonariuszy dwóch pilskich jednostek. Swoje pojazdy zaprezentowało również OSP Ratownictwo Wodne Piła.

Dla najmłodszych największą atrakcją była z pewnością wspinaczkach po skrzynkach. Oprócz tego można było obejrzeć pokazy gaśnicze, pokaz nowego ciężkiego samochodu technicznego, który poprzez HDS podniósł przyczepkę służącą do przewożenia quada oraz wysłuchać informacji na temat sposobów postępowania w sytuacji zagrożenia. Na terenie JRG 2 w Pile znajduje się również Komora Dymowa, którą można było zwiedzić i dowiedzieć się do czego owy budynek służy.

Strażacy, mimo tego, iż uczestniczyli w festynie cały czas byli w ciągłej gotowości bojowej. Dlatego dwukrotnie z terenu JRG 2 wyjeżdżali do zdarzeń związanych z pożarem sadzy w przewodzie kominowym na ul. Ludowej(po godzinie 14) oraz pożarem traw i pozostałości roślinnych przy skrzyżowaniu ulic Okólnej i Młodych w Pile(po godzinie 16).

Festyn zakończył się o godzinie 17 i przez cały czas trwania cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Pikniku Strażackim który odbędzie się pod koniec maja.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *