Home / Inne służby / Dwie pary zatrzymane po kradzieży w pilskich sklepach.
policja
policja

Dwie pary zatrzymane po kradzieży w pilskich sklepach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwa złodziejskie duety. Kobieta i mężczyzna ukradli elektronarzędzia o wartości ponad 1 tysiąca złotych, które ukryli w worku z korą. Chwilę później dwóch kolegów ukradło perfumy warte ponad pół tysiąca złotych. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

14 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile z polecenia dyżurnego pojechali na interwencję dotyczącą kradzieży sklepowej do jednego z marketów przy Alei 500-lecia w Pile. Na miejscu funkcjonariusze zastali personel sklepu oraz kobietę i mężczyznę, którzy próbowali ukraść elektronarzędzia.

Para do Piły na zakupy przyjechała z Wałcza. W koszu mieli blat kuchenny, worki z cementem i korą. Gdy spacerowali po markecie, w pewnym momencie rozerwali worek z korą i ukryli tam wiertarko-wkrętarkę, klucze nasadowe oraz nóż do tapet. Gdy znajdowali się przy kasie, zostali zatrzymani przez policjantów i trafili prosto do policyjnego aresztu. 36-letni mężczyzna oraz jego 51-letnia konkubina teraz odpowiedzą za kradzież mienia o wartości ponad 1 tys. złotych. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Drugi złodziejski duet policjanci zatrzymali tego samego dnia na terenie galerii handlowej w jednej z drogerii. Dwóch mężczyzn spożywało alkohol, a gdy im się skończył i nie mieli pieniędzy, wymyślili, że coś ukradną, szybko sprzedadzą i będą mogli dalej świętować. Niestety tą dobrą myślą długo się nie cieszyli, gdyż po kradzieży perfum o wartości ponad pół tysiąca złotych również wpadli w ręce mundurowych. Mieszkańcy Piły w wieku 37 i 39 lat odpowiedzą także za kradzież i mogą trafić za więzienne kraty nawet na 5 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

2 komentarze

  1. Brawa dla naszych ochroniarzy z LM jestescie wielcy 😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *