Home / Wypadki / Niebezpiecznie na drogach powiatu Pilskiego
www.112pila.pl

Niebezpiecznie na drogach powiatu Pilskiego

W dniu dzisiejszym(29.03.2019) na terenie naszego powiatu doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w których jedna osoba zginęła a trzy zostały poszkodowane. W jednym ze zdarzeń interweniował śmigłowiec LPR z Bydgoszczy.

Do pierwszego zdarzenia doszło w godzinach porannych około godziny 7:oo na obwodnicy Piły (pomiędzy skrzyżowaniem na ul. Bydgoskiej DK10/D11 a krzyżówką dróg krajowych z ul. Kossaka) z nieustalonych dotąd przyczyn doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z pojazdem osobowym marki Fiat Panda.

Pojazd ciężarowym po uderzeniu przejechał jeszcze około 100m i zatrzymał się na drzewie. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia, przystąpiły do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym. Niestety, kierujący pojazdem osobowym poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi z kierujących z obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Droga na czas działań służb była zablokowana przez ponad 7 godzin. Kierujący pojazdem ciężarowym został zatrzymany – w jego moczu wykryto wykryto obecność narkotyków

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło przed godziną 11. Na drodze pomiędzy miejscowościami Ruda a Osiek Nad Notecią miało miejsce czołowe zderzenie skutera oraz samochodu osobowego. W wyniku tego wypadku poszkodowane został dwie osoby poruszające się skuterem. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Nad Notecią oraz Wyrzyska zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz przystąpiły do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Ze względu na poważne obrażenia jednego z poszkodowanych na miejsce zadysponowano helikopter z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego(LPR) – Ratownik 2 z Bydgoszczy, który podjął na miejscu poszkodowanego z poważnym urazem nogi oraz przetransportował go do szpitala w Bydgoszczy. Druga z poszkodowanych osób została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala Specjalistycznego w Pile.

Na miejscu swoje działania prowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Ruch na drodze po godzinie 15:00 został odblokowany.

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *