Home / Ćwiczenia / Pożar lasu – ćwiczenia jednostek powiatu Pilskiego.
www.112pila.pl

Pożar lasu – ćwiczenia jednostek powiatu Pilskiego.

W dniu wczorajszym(21.03.2019) na terenie naszego powiatu Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Pile wraz z Nadleśnictwem Kaczory zorganizowała ćwiczenia pk. „LAS 2019”. Scenariusz zakładał rozległy pożar lasu w Leśnictwie Jeziorki.

Punkt koncentracji sił i środków odbył się przy Hotelu „Flanka”. Następnie na polecenie dowódcy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego dysponowało Siły i Środki we wskazane miejsce. Zastępy w 4 rzutach alarmowo podążyły do lasu, gdzie przydzielono im odpowiednie zadania.

Głównym założeniem taktyczny było utworzenie buforu wodnego ze zbiornika pożarowego do którego wchodziło 13000 litrów wody, którą następnie przetłaczano przez ponad kilometrową linię wężową. W działaniach wykorzystano przenośne zbiorniki brezentowe oraz motopompy pożarnicze. W ćwiczeniach  brało udział około 20 zastępów PSP oraz OSP(łącznie 90 strażaków), w tym jednostki włączone do modułu zaopatrzenia wodnego(OSP Brzostowo, OSP Prawomyśl, OSP Morzewo, OSP Nowa Wieś Ujska oraz OSP RW Piła). Podczas trwania akcji na miejscu działań powołano sztab, który współpracował z leśnikami.

Całość ćwiczeń monitorował Komendant Powiatowy PSP w Pile – bryg. Rafał Mrowiński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Kaczory Tomasz Michnowicz, którzy to na po ich zakończeniu podziękowali uczestnikom za udział oraz zaangażowanie.

SiŚ:
– OSP Kaczory GBA i GCBA
– OSP Morzewo
– OSP Prawomyśl
– OSP Miasteczko Krajeńskie GCBARt
– OSP Grabówno
– OSP Brzostowo
– OSP Łobżenica GCBM
– OSP Wyrzysk GCBA
– OSP Stara Łubianka
– OSP Nowa Wieś Ujska
– OSP RW Piła
– JRG 1
– JRG 2
– KP PSP Piła

Oprócz zastępów straży pożarnej w ćwiczeniach udział brały również Patrole Policji oraz Służba Leśna.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *