Home / Inne służby / Szybka pomoc funkcjonariusza KPP Piła uratowała 13-letnią dziewczynkę
KPP Piła

Szybka pomoc funkcjonariusza KPP Piła uratowała 13-letnią dziewczynkę

Szybka i zdecydowana reakcja sierż. sztab. Jędrzeja Panglisza zapobiegła tragedii. Policjant z Wydziału Prewencji z pilskiej komendy uratował życie 13-letniej dziewczynce, która mając problemy osobiste, połknęła garść tabletek… Funkcjonariusz został przeszkolony w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a zdobytą wiedzę wykorzystał podczas sytuacji kryzysowej.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego br. Sierż. sztab. Jędrzej Panglisz przebywał na terenie jednej ze szkół podstawowych na terenie powiatu pilskiego. Podczas spotkania z pedagogami w pewnym momencie do sali wbiegła zdenerwowana dziewczynka i poinformowała, że jej koleżanka leży w toalecie, jest nieprzytomna i prawdopodobnie połknęła tabletki. Policjant wspólnie z pracownikami placówki błyskawicznie pobiegli na miejsce.

Dziewczynka leżała w toalecie, w jednej z kabin, której drzwi od środka były zamknięte. Po kilku wezwaniach do otworzenia drzwi, uczennica nie reagowała, nie było z nią żadnego kontaktu. Funkcjonariusz postanowił błyskawicznie działać. Wspiął się na przyległą kabinę i przeskoczył do środka. Na podłodze leżała półprzytomna dziewczynka, a obok puste opakowanie po tabletkach. Funkcjonariusz próbował nawiązać kontakt z nią, niestety ten był bardzo utrudniony.

Policjant mając świadomość zagrożenia zdrowia i życia dziewczynki sprowokował u niej wymioty, w wyniku czego uczennica zwróciła część połkniętych tabletek. Dzięki temu po kilku minutach dziewczynka powoli zaczęła odzyskiwać świadomość, ale nadal była słaba. Policjant do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego monitorował stan dziewczynki i starał się zebrać jak najwięcej informacji o stanie zdrowia, aby przekazać je służbie medycznej, która szybko dotarła na miejsce. Gdyby niezdecydowane działanie i szybka akcja ratunkowa, mogło dojść do tragedii.

podkom. Żaneta Kowalska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *