Home / Wypadki / Tragedia w Nowej Łubiance na Drodze Krajowej nr 10
www.112pila.pl

Tragedia w Nowej Łubiance na Drodze Krajowej nr 10

W dniu dzisiejszym (09.03.2019) kilka minut przed godziną 14:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych w Nowej Łubiance.

Po odebraniu zgłoszenia przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile zadysponowano natychmiast na miejsce służby.

Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu, zabezpieczono miejsce działań, udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uczestnikom zdarzenia, przejęto prowadzenie Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej poszkodowanego mężczyzny, którą prowadziły osoby postronne przejeżdżający tym odcinkiem drogi  i ruszyły z natychmiastową pomocą, prowadzono czynności zmierzające do wykonania dostępu i uwolnienia poszkodowanego z rozbitego auta za pomocą ciężkiego sprzętu hydraulicznego, dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych, kierowano ruchem oraz uprzątnięto jezdnie z części i szczątków rozbitych pojazdów.

Młody kierowca jadący Mercedesem w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Renault Scenic. Pojazdem marki Renault podróżowały dwie osoby, kobieta oraz mężczyzna. W skutek poniesionych obrażeń mężczyzna (pasażer) zginął na miejscu. –  informuje podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Kierowca ze Scenica oraz mężczyzna z Mercedesa zostali przetransportowani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do Szpitali.

Na czas działań służb przy zdarzeniu Droga Krajowa nr 10 była nieprzejezdna. Ruch pojazdów po 3 godzinach został wznowiony.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmować się będą pilscy Policjanci pod nadzorem Prokuratury.

Na miejscu działali:
– OSP Stara Łubianka,
– OSP Skrzatusz,
– JRG 1 Piła,
– Komendant Powiatowy PSP w Pile,
– ZRM,
– Patrole Policji,
– Technik WRD KPP Piła,
– Prokurator,
– Biegły Sądowy,
– Autopomoc

Reklama

One comment

  1. Nieprzejezdna piszemy razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *