Home / Pożary / [POZA POWIATEM] Pożar na terenie fermy drobiu w Szamocinie
www.112pila.pl

[POZA POWIATEM] Pożar na terenie fermy drobiu w Szamocinie

Pożar wybuchł w dniu wczorajszym(22.02.2019) około godziny 21:30. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Chodzieży oraz okoliczne Ochotnicze Straże Pożarne.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów budynek był w znacznym stopniu objęty ogniem, w środku panowało silne zadymienie, a dodatkowo istniało zagrożenie przeniesienia się ognia na budynki sąsiadujące. Na miejsce dysponowane były kolejne siły i środki. Na szczęście nie dopuszczono się do rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie kurniki.

Do działań zadysponowano również cysternę z JRG Wągrowiec, samochód operacyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz ze względu na silne zadymienie w budynku kontener Ochrony Dróg Oddechowych (ODO) z JRG 6 Poznań. Łącznie w działaniach trwających ponad 12 godzin udział brało 15 zastępów straży pożarnej.

W spalonym budynku o powierzchni ok. 1600 metrów kwadratowych mogło znajdować się od 4,5 do nawet 6 tys. indyków. Zwierząt nie udało się uratować. Straty wyceniono na około 800 tysięcy złotych.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *