Home / Ciekawostki / Seria włamań w powiecie pilskim – Zatrzymano dwie osoby.
KPP Piła

Seria włamań w powiecie pilskim – Zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pilskiego. Mężczyźni są podejrzani o włamania do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku na bieżąco zbierali i analizowali materiały dotyczące włamań, do których dochodziło na terenie gminy Wyrzysk oraz gmin sąsiadujących. Wielokrotnie funkcjonariusze przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem dokonanych przez nieznanych sprawców do samochodów oraz pomieszczeń gospodarczych. Stróże prawa wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za te zdarzenia. 30 stycznia br. na terenie powiatu pilskiego policjanci z wyrzyskiego komisariatu zatrzymali seryjnych włamywaczy. To mieszkańcy naszego powiatu w wieku 24 i 27 lat.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży z włamaniem do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Dodatkowo sprawcy bardzo niszczyli samochody, które okradali. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tys. złotych. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku odzyskali większość skradzionego mienia, które trafi z powrotem do swoich właścicieli.

Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 24 i 27 lat.

Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec jednego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *