Home / Miejscowe zagrożenia / Pracowita niedziela dla służb powiatu Pilskiego.
Czytelnik

Pracowita niedziela dla służb powiatu Pilskiego.

Pracowicie minęła niedzielna(27.01.2019) doba dla służb naszego powiatu. Wczesnym rankiem doszło do dwóch zdarzeń drogowych, później do pożarów, załączonej czujki tlenku węgla w mieszkaniu oraz jednej dość nietypowej interwencji patrolu policji.

O godzinie 6:24 zastęp z OSP Wyrzysk został zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Polanowo, gdzie samochód uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście po przebadaniu kierowcy przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego pozostał on na miejscu[nie wymagał hospitalizacji]. Na miejscu interweniował również Patrol Policji oraz zastęp z JRG 2 Piła.

Do kolejnego zdarzenia doszło przed godzina 8 rano w miejscowości Zelgniewo. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z OSP Kaczory oraz ZRM, który przetransportował jedną osobę do szpitala[po badaniach została wypuszczona do domu]. Na drodze występowały niewielkie utrudnienia w ruchu.

Przed godziną 11 do pożaru na poddaszu w budynku wielorodzinnym w Skrzatuszu zadysponowane zostają jednostki OSP Szydłowo, OSP Róża Wielka oraz zastępy z JRG 1. Na miejscu okazuje się, iż sytuacja jest opanowana a zapaleniu uległa wełna mineralna, która została ugaszona przez osoby zamieszkujące ten budynek. Na miejsce dojeżdżają zastępy z JRG 1 wraz z Oficerem Operacyjnym oraz OSP Szydłowo.

Chwilę po godzinie 11 w Pile przy ulicy Andersa wybucha pożar pustostanu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, okazuje się iż w budynku przez osobę bezdomną zostało rozpalone ognisko, nie potrzebowała pomocy ZRM i oddaliła się z miejsca.

Około godziny 16 Patrol Policji interweniuje w jednym ze sklepiów Biedronka na terenie miasta Piły w związku ze zgłoszeniem, iż ochroniarz w sklepie jest pod wpływem alkoholu. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od świadka zdarzenia mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Około godziny 19:30 zastęp z OSP Ujście zostaje zadysponowany do pożaru sadzy w kominie. We wskazanej lokalizacji nie znaleziono zagrożenia i zdarzenie uznano za alarm fałszywy. Również w dniu wczorajszym po godzinie 22 w Śmiłowie służby interweniują w związku z tlenkiem węgla w jednym z mieszkań. Na miejscu pojawiły się zastępy z OSP Kaczory oraz JRG 2 Piła.

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *