Home / Ciekawostki / Edukacja w ramach akcji „ Bezpieczne ferie”
KP PSP Piła

Edukacja w ramach akcji „ Bezpieczne ferie”

W dniu 9 stycznia br. w Przedszkolu Nr 3  w Pile odbyło się jedno z pierwszych zaplanowanych spotkań z grupą dzieci, uczniów i nauczycieli ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Głównym celem akcji prewencyjnej „Bezpieczne ferie” prowadzonej przez pilskich strażaków jest przedstawienie zagrożeń w okresie zimowym oraz zasad zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego.

Niskie temperatury zapowiadane na okres ferii sprzyjać będą stopniowemu zamarzaniu akwenów. Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców, aby zachować rozwagę i  nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora.

Pamiętajmy! Zawsze ryzykujemy wchodząc na lód.  

Wzorem lat ubiegłych, w tym roku również strażacy przystąpili do akcji „Bezpieczne lodowiska”. Strażacy pomagają zorganizować miejsce zimowych zabaw na lodzie, aby najmłodsi mogli bezpiecznie spędzać czas, szczególnie podczas ferii. Aby zorganizować lodowisko przy współpracy strażaków wystarczy wcześniej przygotować teren pod wylanie lodowiska (tak aby woda się nie wylewała poza obwałowanie) oraz zwrócić się z prośbą do pilskiej komendy straży pożarnej (najlepiej, aby uczynił to właściciel terenu, na którym planuje się wykonać lodowisko). Korzystajmy z  lodowisk w miejscach wyznaczonych – gdzie jest bezpiecznie!

bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *