Home / Pożary / Pożar budynku gospodarczego w Grabównie
www.112pila.pl

Pożar budynku gospodarczego w Grabównie

W dniu dzisiejszym(05.01.2018) około godziny 17:30 w miejscowości Grabówno wybuchł pożar. Ogniem objęta była stodoła.

Do działań niezwłocznie zadysponowane okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych zarówno z terenu gminy Miasteczka Krajeńskiego, jak i sąsiednich oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 z Piły. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu ogniem objęta była cała stodoła, która po chwili się zawaliła. Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zaprzestaniu rozprzestrzenianiu się ognia na pobliskie budynki gospodarcze.

Ze względu na problemy z wodą na miejsce dysponowane były kolejne ciężkie zastępy straży pożarnej. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania pogorzeliska. Łącznie w działaniach trwających około trzech godzin udział brało 7 zastępów straży pożarnej oraz Oficer Operacyjny Komendanta Powiatowego PSP w Pile. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Na miejscu działały: OSP Miasteczko Krajeńskie, OSP Brzostowo, OSP Grabówno, OSP Wysoka, OSP Kaczory, JRG 2 Piła, Oficer Operacyjny KP PSP w Pile.

Nadesłał czytelnik Daniel

Nadesłał czytelnik Bartek

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *