Home / Ciekawostki / Kierowca pod wpływem i bez uprawnień do jazdy, pasażer poszukiwany!!!

Kierowca pod wpływem i bez uprawnień do jazdy, pasażer poszukiwany!!!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn. Kierujący pojazdem osobowym był pod wpływem narkotyków i posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego kolega pasażer był poszukiwany do odbycia kary w Areszcie Śledczym.

Dodatkowo policjanci u mężczyzn zabezpieczyli narkotyki w postaci tabletek ekstazy, marihuany i amfetaminy. Za popełnione przestępstwa grozi im do kilku lat więzienia.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel Astra.

Podczas legitymowania funkcjonariusze zauważyli, że kierowca z pasażerem dość dziwnie się zachowują. Po przebadaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że mężczyźni są trzeźwi, jednak mundurowi postanowili bardziej szczegółowo przyjrzeć się podróżującym mieszkańcom Słubic i Suwałk.

Podczas sprawdzenia mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili przy nich narkotyki. Kierujący miał przy sobie 4 tabletki ekstazy, a jego kolega łącznie 15 porcji marihuany i amfetaminy. Policjanci podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem narkotyków postanowili zbadać to. Okazało się, że się nie mylili. Po przeprowadzeniu badań, w organizmie mężczyzny wykryto amfetaminę, metaamfetaminę, kokainę i marihuanę. Dodatkowo po sprawdzeniu, okazało się, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. A pasażer był poszukiwany do odbycia kary w Areszcie Śledczym.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego pojazdem 33-letniego mieszkańca Słubic oraz pasażera 24-letniego mieszkańca Suwałk. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed Sądem. Grozi im nawet do kilku lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *