Home / Ciekawostki / Trudna sytuacja Policji w naszym regionie
www.112pila.pl

Trudna sytuacja Policji w naszym regionie

Z dnia na dzień coraz więcej Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile jak i w okolicznych Komisariatach jest na zwolnieniach chorobowych L4.

Z dnia na dzień sytuacja staje się trudniejsza. W naszym powiecie absencja chorobowa osiąga ponad 35 %.

Na chwilę obecną prócz ciężkich warunków pracy dla mundurowych pozostających w służbie nie grozi paraliż. Policjanci kierowani są do najpilniejszych zdarzeń przede wszystkim do interwencji gdzie może być zagrożone życie ludzkie.

Według danych z środy (07.11.2018) w całej Wielkopolsce na około 8000 zatrudnionych na L4 poszło 3452 funkcjonariuszy co daje 44% w skali województwa, w Powiecie Pilskim osiągnęła ponad 35 %. Sytuacja jest bardzo trudna i bardzo ciężka. Zwolnienia dotyczą przede wszystkim Policjantów Prewencji tj. Drogówka, Patrolówka , Dzielnicowi a także Kryminalni.

Policjanci którzy pozostają w służbie obsługują najpilniejsze interwencje zwłaszcza te które dotyczą zagrożenia życia, przemocy, bójki, wypadki i zdarzenia drogowe oraz inne pilne zgłoszenia przekazane przez Oficerów Dyżurnych. Na chwilę obecną nie ma żadnej jednostki w której zamknięte są drzwi. Przynajmniej jeden patrol na zmianę jest wystawiony do działań i interweniuje gdy zajdzie taka potrzeba. – informuje mł. Insp. Andrzej Borowiak Oficer Prasowy Wielkopolskiej Policji

Według naszych źródeł problemy chorobowe dotknęły także większości słuchaczy kursów specjalistycznych Szkoły Policji w Pile. O informacje na ten temat zapytaliśmy Oficera Prasowego Szkoły Policji w Pile.

Część Słuchaczy, którzy odbywają szkolenie w Szkole Policji w Pile aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Są to Policjanci pracujący w różnych jednostkach którzy odbywają szkolenia podstawowe jak i kursy specjalistyczne. Czy to jest forma protestu czy to jest ich choroba nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić – informuje nadkom. Sebastian Wegner

Czy w służbach wybuchła epidemia? Czy jest to forma protestu? Tego nikt oficjalnie na chwilę obecną nie powie. Wiadomo jednak iż przez dłuższy okres czasu inwestycje w służby nie były na wysokim poziomie co przekładało się na jakość pracy, przemęczenie, stres itp.

Z informacji jakie uzyskaliśmy dzisiaj o godzinie 12:00 przedstawiciele Konfederacji Związków Zawodowych ( Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Granicznej) mieli usiąść do rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak sytuacja będzie wyglądała po rozmowach oraz w najbliższych dniach poinformujemy państwa w kolejnym materiale.

Reklama

2 komentarze

  1. Jak juz pisac to rzetelnie Panie ekspert. Prewencja to prewencja w tym wydziale sa rowniez dzielnicowi i”patrolowka” czyli Ogniwo patrolowo interwencyjne to rowniez funkcjonariusze prewencji, drogowka to wydział ruchu drogowego czyli osobny byt tak jak wydzial kryminalny…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *