Home / Miejscowe zagrożenia / Niespokojny tydzień na drogach powiatu
Czytelnik Łukasz

Niespokojny tydzień na drogach powiatu

Miniony tydzień przyniósł na drogach powiatu kilka zdarzeń drogowych. Niestety, nie obyło się bez osób poszkodowanych.

W dniu 22 października br. około godziny 14:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr. 11 na wysokości Ług Ujskich. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy osobowe. Poszkodowane w tym wypadku zostały łącznie 3 osoby, które zostały przetransportowane do szpitala na dalsze badania. Droga była zablokowana do godziny 17:30. Policja kierowała na wyznaczony objazd. Na miejscu interweniowały: OSP Nowa Wieś Ujska, JRG 1 Piła, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

W dniu 23 października br. do Stanowiska Kierowania KP PSP w Pile około godziny 14 wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej. Po rozpoznaniu ustalono, iż doszło do uszkodzenia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym. Plama paliwa rozlana była na DK11(Ługi Ujskie), przez obwodnicę Piły aż do skrzyżowania DK10/DK11(ul. Bydgoska). Na miejscu interweniowały zastępy z JRG 1 oraz JRG 2 Piła, Oficer Operacyjny, zastęp z OSP Ujście oraz służby drogowe.

Krótko po tym jak służby uporały się z plamą paliwa, ponownie w Ługach Ujskich doszło do zdarzenia drogowego. Tym razem w zdarzeniu uczestniczył jeden pojazd osobowy, który na zakręcie wyleciał z drogi. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

W dniu 24 października br. niespokojnie od samego rana rozpoczął się dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku. Po godzinie 7 rano ochotnicy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w Anusinie. Na miejscu rozpoznano, iż doszło do dachowania samochodu osobowego. W tym zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, który została przetransportowana do szpitala. Podczas tego zdarzenia do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile wpływa kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym w okolicach zjazdu z obwodnicy na wysokości Restauracji Cieszymir.

Do tego zdarzenia zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią. Po dojeździe na miejsce ochotnicy przystępują do działań. Niestety i w tym zdarzeniu poszkodowana zostaje jedna osoba, którą ZRM przetransportowuje do szpitala na dalszą diagnostykę. Na miejsce tego zdarzenia docierają również strażacy z JRG 2 Piła, OSP Wyrzysk po zakończonych działaniach w Anusinie oraz patrol Policji. Przy obu zdarzeniach na miejscu prowadzony był ruch wahadłowy.

W dniu 25 października br. ponownie na DK11 na wysokości Ług Ujskich doszło do zdarzenia drogowego, w którym to samochód ciężarowy z naczepą zjechał do rowu. W miejscu kolizji występowały utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *