Home / Miejscowe zagrożenia / Niebezpiecznie na drogach powiatu pilskiego
OSP Kaczory

Niebezpiecznie na drogach powiatu pilskiego

W ciągu ostatnich kilku dni na drogach naszego powiatu doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Jak informuje nas Rzecznik Prasowy KPP w Piłe – od dnia 1 października do dnia dzisiejszego tj. 08.10.2018 na terenie naszego powiatu doszło do aż 33 kolizji.

Oto niektóre ze zdarzeń z poprzedniego tygodnia : 2 października br. samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się na drzewach na drodze Krzewina-Dziembowo. Do dwóch zdarzeń drogowych w dniu 4 października br. doszło na skrzyżowaniu DK10 z DK11 w około 40 minutowych odstępach. Następnego dnia czarna seria przeniosła się na teren gminy Szydłowo, gdzie w godzinach porannych samochód ciężarowy uderzył w drzewo, natomiast w godzinach popołudniowych samochód osobowy uderzył w drzewo i zatrzymał się na boku.

Na szczęście we wszystkich zdarzeniach drogowych, osoby które zostały przetransportowane na badania obyły się bez większego uszczerbku na zdrowiu, dlatego zdarzenia te uznawane były za kolizje drogowe.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę na drogach !!! Niestety, piękna i słoneczna pogoda wbrew wszystkim stereotypom, sprzyja większej ilości zdarzeń drogowych.

Apelujemy również do pieszych !!! Coraz krótszy dzień i wcześnie zapadający zmierzch skutecznie będzie ograniczał waszą widoczność !!! Szczególnie przestrzegamy przed nieodpowiedzialnym przechodzeniem przez jezdnię. „Zebra” nie oznacza nieśmiertelności i obowiązkiem każdego pieszego jest rozejrzenie się na boki i upewnienie się, iż przejście przez jezdnię jest możliwe i bezpieczne.

 

 

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *