Home / Ciekawostki / Państwowa Straż Pożarna protestuje

Państwowa Straż Pożarna protestuje

Zapewne wszystkich z Państwa zastanawiają flagi, które zostały przywieszone na budynku KP PSP w Pile oraz samochody strażackie. W pojazdach pojawiły się również tabliczki z napisem „PROTEST”. O co chodzi ? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

W dniu 13 lipca br. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile zawiązała na nowo, a tak na prawdę reaktywowała w swojej jednostce, Związek Zawodowy Strażaków „FLORIAN”.

Na spotkaniu wybrano także zarząd terenowy i oficjalnie rozpoczęto protest. ZZS „Florian” należy do Ogólnopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych(FZZSM), które walczą m. in. o :

  1. Przyznanie dodatkowych 650zł w roku bieżącym na każdego funkcjonariusza.
  2. Podjęcie prac legislacyjnych, mających na celu powrót systemu emerytalnego funkcjonariuszy PSP jaki obowiązywał do 31 grudnia 2012r.
  3. Odmrożenie waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy.
  4. Pełna odpłatność za nadgodziny oraz dni ustawowo wolne.
  5. Zrównanie statusu funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. ze statusem funkcjonariuszy przed tą datą.
  6. Wypłacenia 100% uposażenia za czas jaki funkcjonariusz będzie na zwolnieniu lekarskim, lecz czas ten nie przekracza 30 dni w roku.

FZZSM poinformowała dnia 5 września br., iż w dalszym ciągu brak jest porozumienia między związkami a stroną rządową. W związku z tym, komitet protestacyjny podjął decyzję, iż w dniu 2 października br. odbędzie się manifestacja służb mundurowych w Warszawie. Po tej informacji, strona rządowa ustaliła, iż spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych odbędzie się w dniu dzisiejszym tj. 21 września br. w Warszawie.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *