Home / Miejscowe zagrożenia / Przerwana rura z gazem i pożar na Wawelskiej
OSP Wysoka

Przerwana rura z gazem i pożar na Wawelskiej

Pracowicie zaczął się dzisiejszy dzień dla służb ratunkowych z terenu naszego powiatu.

Przed godziną 10, w Czajczu, gm. Wysoka doszło do uszkodzenia rury z gazem przez koparkę wykonującą roboty ziemne. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z Wysokiej oraz grupa chemiczna z JRG 1 Piła. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców z pobliskich domów, zamknięciu drogi

Około godziny 12:30 Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile odebrało zgłoszenie o pożarze piwnicy na ul. Wawelskiej w Pile. Do akcji zadysponowany został pluton gaśniczy z JRG 1 w sile GBA, GCBA oraz SD. Na szczęście po dojeździe pod wskazany adres służb ratunkowych nie potwierdzono zgłoszenia. Zdarzenie uznano jako alarm fałszywy.

Oprócz tego jednostki OSP Białośliwie, OSP Osiek Nad Notecią, OSP Ujście oraz OSP Szydłowo dysponowane były do plam substancji ropopochodnych na swoich terenach działania w celu ich neutralizacji, ponadto OSP Kaczory oraz OSP Łobżenica zadysponowane zostały do usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych. Zastęp z OSP Ujście dysponowany był również w dniu dzisiejszym do pomocy Pogotowiu Ratunkowemu.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *