Home / Ciekawostki / Zatrzymano trzech mężczyzn pod wpływem oraz brakiem uprawnień do poruszania się pojazdem.
policja.pl

Zatrzymano trzech mężczyzn pod wpływem oraz brakiem uprawnień do poruszania się pojazdem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Alkohol i narkotyki”.

Efekt zakończonej akcji, to ujawnionych 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Rekordzista, którym okazał się kierowca samochodu osobowego, miał w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. Kolejny wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków, a trzeci mężczyzna kierował samochodem mimo cofniętych uprawnień.

16 sierpnia br. od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze pilskiej „drogówki” przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego akcję „Alkohol i narkotyki”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających i substancji psychotropowych. Biorący udział w akcji policjanci kontrolowali również przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego.

Kolejny raz okazało się, że na naszych drogach zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne! W trakcie działań policjanci ujawnili 3 takich kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca pojazdu marki Seat Cordoba 42-letni mieszkaniec Piły. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, ze miał on w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. 25-letni mieszkaniec gminy Kaczory natomiast kierował Toyotą będąc pod wpływem narkotyków, a 28 mieszkaniec powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego podróżował Oplem mimo cofniętych uprawnień. Każdy z nieodpowiedzialnych kierowców odpowie teraz przed Sądem.

Ostatnie kontrole i organizowane akcje w ewidentny sposób wskazują, że po naszych drogach niestety poruszają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy. Prowadzący wczorajszą akcję policjanci zapowiadają, że będzie ona w najbliższym czasie powtarzana. Wszystko po to, aby w skuteczny sposób eliminować z naszych dróg pijanych kierowców.

Info KPP Piła Podkom. Żaneta Kowalska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *