Home / Wypadki / Tragedia na drodze wojewódzkiej Białośliwie-Szamocin
www.112pila.pl

Tragedia na drodze wojewódzkiej Białośliwie-Szamocin

W dniu wczorajszym po godzinie 20 na drodze Białośliwie-Szamocin doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Wypadek miał miejsce na terenie gminy Szamocin. Pojazd osobowy marki Audi A4 z nieustalonych dotąd przyczyn uderzył z dużą prędkością w przydrożne drzewa a następnie kierowca w wyniku działającej siły został wyrzucony z pojazdu. Części pojazdu zostały porozrzucane w promieniu kilkudziesięciu metrów od miejsca uderzenia. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, świadków zdarzenia nie było. Jako pierwsi pomocy poszkodowanemu kierowcy udzielały dwie kobiety oraz członkowie OSP Białośliwie, którzy podróżowali tą drogą. Następnie na miejsce zaczęły dojeżdżać służby ratunkowe.

Niestety, wysiłek osób postronnych oraz przybyłych na miejsce służb nie przyniósł oczekiwanego rezultatu i obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowcy.

Równolegle prowadzone były działania polegające na wykluczeniu obecności osób trzecich, poprzez przeszukanie terenu dookoła miejsca wypadku. Następnie swoje czynności pod nadzorem prokuratora prowadziła policja. Droga była zablokowana ponad 5 godzin.

Siły i środki:
GBARt 2,5/16 – OSP Szamocin
SLOp – OSP Szamocin
GBAPr 2,5/30+250 – JRG Chodzież
GCBA 5/32 – JRG Chodzież
ZRM S P01 08 – Falck Medycyna
ZRM P P01 08 – Falck Medycyna
Oficer Operacyjny
Kia Ceed II – KPP Chodzież
Kia Ceed II – KPP Chodzież
Kia Ceed – KPP Chodzież
Opel Bravo – KPP Chodzież
Opel Astra – KPP Chodzież
Technik Policji
Prokurator
Pomoc drogowa

Po stronie naszego powiatu w Białośliwiu przed przejazdem kolejowym działał patrol policji, którego zadaniem była blokada drogi w kierunku na Szamocin oraz kierowanie samochodów na objazd w kierunku Osieka Nad Notecią.

Spis SiS: OSP Szamocin

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *