Home / Inne służby / Szybka akcja policji zapobiegła tragedii
www.112pila.pl

Szybka akcja policji zapobiegła tragedii

Szybka i zdecydowana interwencja pilskich policjantów zapobiegła tragedii. Sierż. Marcin Haufa oraz st. post. Anna Bieniaszewska z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego w ostatniej chwili uratowali 49-letnią kobietę, która próbowała odebrać sobie życie…

Do zdarzenia doszło 22 lipca 2018 r. Dyżurny z pilskiej komendy otrzymał telefoniczną informację od zdenerwowanego mężczyzny, który przekazał, że jego partnerka chce popełnić samobójstwo i okaleczyła się. Z mężczyzną był utrudniony kontakt z uwagi na stan emocjonalny, jednak dyżurny w rozmowie uzyskał informacje na temat pobytu pary. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, w składzie sierż. Marcin Haufa oraz st. post. Anna Bieniaszewska.

Funkcjonariusze na miejscu zastali zdenerwowanego mężczyznę, który poinformował policjantów, że jego konkubina okaleczyła się, leży w łóżku i nie ma z nią żadnego kontaktu, a on sam nie wie jak jej pomóc. Natychmiast mundurowi weszli do mieszkania i w jednym z pokoi zauważyli leżącą na tapczanie kobietę. Na obu nadgarstkach miała rany, z których leciała krew.

Policjanci wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie oraz wiedzę przystąpili do działania. Sierż. Marcin Haufa jest również ratownikiem medycznym, więc bardzo szybko i sprawnie zatamował krwawienie, a po pewnym czasie kobieta odzyskała przytomność. Gdy na miejsce przyjechały służby medyczne kobieta była już przygotowana przez policjantów do transportu, a chwilę później była już pod opieką lekarzy.

Szybka i zdecydowana akcja ratunkowa policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy, zapobiegła tragedii.

Podkom. Żaneta Kowalska

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *