Home / Pożary / Pożar ścierniska, stodoły i łąk. Pracowite dwa dni dla strażaków z powiatu Pilskiego i Złotowskiego.
Czytelnik

Pożar ścierniska, stodoły i łąk. Pracowite dwa dni dla strażaków z powiatu Pilskiego i Złotowskiego.

W dniu wczorajszym (03.07.2018) po godzinie 15:30 w kilku miejscowościach w naszym powiecie rozległ się alarm. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile zadysponowało służby do pożaru ścierniska w miejscowości Witrogoszcz gm.Łobżenica.

Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce i wstępnym rozpoznaniu przystąpiono do działań gaśniczych.

Na miejscu działania prowadzili:
– OSP Łobżenica,
– OSP Luchowo,
– OSP Wysoka,
– JRG2 Piła

Dzięki szybkim działaniom podjętym przez strażaków i rolników udało się opanować i zminimalizować zagrożenie.

Po zakończonej akcji gaśniczej w Witrogoszczu zastępy JRG2 oraz OSP Łobżenica zostały zadysponowane do pożaru kolejnego ścierniska w miejscowości Skic ( powiat Złotowski).

Akcja gaśnicza trwała około 3 godziny, spaleniu uległo około 20 hektarów ścierniska. W akcje zaangażowane były duże siły i środki z powiatu Złotowskiego jak i Pilskiego.

Około godziny 19:00 służby po raz kolejny zostały zadysponowane do pożaru, tym razem w gm. Szydłowo.

Pożar wybuchł w miejscowości Cyk. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów KDR rozpoznał, iż pożarem objętych jest około 30 balotów słomy, a pożar zagraża kolejnym balotom oraz rosnącemu nieopodal zbożu. W pierwszej fazie działania zastępów skierowane były na ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia, natomiast druga część akcji to dokładne dogaszenie tlących się balotów. Działania strażacy po około 3 godzinach zostały zakończone.

Na miejscu interweniowały:
– dwa zastępy JRG 1 Piła
– OSP Szydłowo
– OSP Pokrzywnica
– OSP Skrzatusz

 W dniu dzisiejszym (04.07.2018) zgłoszenie o pożarze stodoły wpłynęło do CPR w Pile przed godziną 10. Na miejsce zadysponowano okoliczne OSP oraz zastęp GCBA z JRG 2 Piła. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na obronie budynków znajdujących się w sąsiedztwie oraz na ugaszeniu pożaru stodoły, w której na poddaszu znajdowała się słoma. W wyniku pożaru częściowemu zawaleniu uległ dach budynku. Działania trwały około 3 godziny.

SiŚ:
– OSP Łobżenica x2
– OSP Wyrzysk
– OSP Wysoka
– JRG 2 Piła
– OSP Izdebki
– OSP Luchowo
– JRG Złotów

Przed godziną 12:30 w gm. Miasteczko Krajeńskie doszło do pożaru łąk -na wysokości miejscowości Wolsko. Słup dymu widoczny był w sąsiednich gminach. Do działań skierowano kilka zastępów, które po dojeździe na miejsce prowadziły działania gaśnicze. Łącznie w działaniach trwających 4 godziny udział brało 7 zastępów straży pożarnej.

Interweniowały:
– OSP Miasteczko Krajeńskie x2
– OSP Białośliwie
– OSP Grabówno
– OSP Brzostowo
– Oficer Operacyjny

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *