Home / Ciekawostki / [FOTO/VIDEO] Relacja z Pikniku Strażackiego połączonego ze zbiórka charytatywną dla Niny
www.112pila.pl

[FOTO/VIDEO] Relacja z Pikniku Strażackiego połączonego ze zbiórka charytatywną dla Niny

W dniu wczorajszym w Wysokiej odbył się pierwszy piknik strażacki połączony ze zbiórką charytatywną dla chorej Niny, podopiecznej jednego ze strażaków OSP Wysoka.

O godzinie 13:00 odbyła się uroczysta msza święta, a po niej o godz. 14 nastąpiło oficjalne otwarcie całej imprezy na terenie miejscowej parafii. Otwarcia dokonał naczelnik OSP Wysoka – dh Michał Radliński, który razem z Piotrem Włóką prowadził i zachęcał do zabawy przybyłych uczestników pikniku. Przez cały czas trwania imprezy swoimi wykonaniami czas umilała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Osieka nad Notecią.

Pierwszą z atrakcji był pokaz musztry w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią. Później ta sama MDP zaprezentowała pokaz bojówki.

Osoby chętne mogły skorzystać z przejażdżki motocyklami. Na pikniku można też było zarejestrować się jako Potencjalny Dawca Szpiku – fundacja DKMS.

Kolejną z atrakcji niewątpliwie był pokaz ratownictwa drogowego wykonany przez druhów z OSP Zakrzewo oraz OSP Łobżenica.

Następną z atrakcji prezentowanych na pikniku był przylot i prezentacja helikoptera p. Henryka Stokłosy. Śmigłowcem zainteresowało się bardzo dużo osób – zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy to chętnie robili sobie przy nim zdjęcia.

Dla najmłodszych, oprócz dmuchanych zamków jak na każdym strażackim pikniku nie mogło zabraknąć piany !

W ten piękny dzień zabawę na pikniku umilały takie zespoły jak: zespół AM, zespół zespół Megger Band, zespół Moc PRL-u. Na miejsce pikniku ściągnęły prawdziwe tłumy, które wsparły swoimi datkami chorą Ninę.

Oczywiście jak na piknik strażacki przystało nie mogło zabraknąć pojazdów służb mundurowych z terenu powiatu pilskiego jak i złotowskiego. Pojawiły się pojazdy z jednostek :
– OSP Wysoka,
– OSP Augustowo Głubczyn,
– OSP Białosliwie,
– OSP Brzostowo,
– OSP Grabówno,
– OSP Kaczory,
– OSP Kruszewo,
– OSP Łobżenica,
– OSP Miasteczko Krajeńskie,
– OSP Osiek nad Notecią,
– OSP Ratownictwo Wodne Piła,
– OSP Skrzatusz,
– OSP Wersk,
– OSP Zakrzewo,
– JRG 2 Piła,
– ZRM Szpital Powiatowy w Wyrzysku,
– Policja – Posterunek Policji Wysoka

OSP Wysoka w dniu dzisiejszym przedstawiła oficjalną informację z zebraną podczas pikniku kwotą dla chorej Niny:

OSP WYSOKA

Krótkie podsumowanie Video z niedzielnego pikniku:

W kolejnych dniach będą pojawiały się nowe materiały VIDEO ( pokaz ratownictwa drogowego jak, lądowanie śmigłowca, pokaz piany ) – zapraszamy do subskrybowania kanału na YT !!!

GRATULUJEMY JEDNOSTCE OSP WYSOKA ZA WZOROWĄ ORGANIZACJĘ I SUPER IMPREZE !!!

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *