Home / Ćwiczenia / Silne zadymienie w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią.
OSP Osiek nad Notecią

Silne zadymienie w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią.

W dniu dzisiejszym (11.05.2018) o godzinie 10:55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu wydobywającym się z pomieszczeń piwnicznych w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią.

Z informacji jakie dotarły na numer Alarmowy 998 przekazane przez dyrekcje placówki wynikało iż po zarządzonej natychmiastowej ewakuacji obiektu nie ma kontaktu z konserwatorem oraz jedną z kobiet z obsługi.

Na miejsce w pierwszym rzucie zostały zadysponowane dwie sekcje Ratowniczo-Gaśnicze miejscowej jednostki oraz powiadomiono włodarzy gminy.

Po przyjeździe służb na miejsce i wstępnym rozpoznaniu przystąpiono do działań. Dwie roty ratowników wyposażone w aparaty Ochrony Górnych Dróg Oddechowych przystąpili do działań gaśniczych. Natomiast kolejne dwie przeszukiwali poszczególne pomieszczenia celem odnalezienia osób zaginionych.

W jednym z pomieszczeń magazynowych znaleziono kobietę, która zasłabła. Dwoje ratowników natychmiast ewakuowało poszkodowaną z zagrożonej kondygnacji na zewnątrz budynku.

W tym samych czasie kolejni ratownicy przejęli poszkodowaną i udzielili KPP po czym monitorowali ją do czasu przyjazdu ZRM.

Na szczęście całe zdarzenie to były ćwiczenia !!!

Po ćwiczeniach zorganizowanych na prośbę Dyrekcji Szkoły omówiono zasady bezpieczeństwa, poruszono temat pierwszej pomocy oraz pochwalono uczniów za dobrą i spokojnie przeprowadzoną ewakuacje.

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *