Home / Pożary / Pożar w fabryce mebli w m. Zakrzewo (pow. Złotowski) [FOTO+VIDEO]
www.112pila.pl

Pożar w fabryce mebli w m. Zakrzewo (pow. Złotowski) [FOTO+VIDEO]

W dniu wczorajszym (08.05.2018) w sąsiednim powiecie kilka minut po godzinie 16:00 do SKKP PSP w Złotowie wpłynęła informacja o pożarze w jednej z fabryk produkującej meble w Zakrzewie.

Na miejsce zadysponowano w pierwszym rzucie kilka zastępów z JRG Złotów, OSP Zakrzewo oraz OSP z okolicznych miejscowości.

Po przyjeździe pierwszych jednostek na miejsce pożaru po wstępnym rozpoznaniu dysponowano kolejne Siły i Środki.

Ogniem objęty był kompleks budynków magazynowych z gotowymi do sprzedaży meblami oraz stolarnia z szwalnią.

W pierwszej fazie działań przystąpiono do gaszenia płonących budynków oraz obrony budynków produkcyjnych, biurowo-administracyjnego, mieszkalnych oraz sąsiadującej firmy.

Na miejscu utworzono Grupę Operacyjną w której w skład wchodzili Komendant Powiatowy PSP, Zastępca Komendanta, Dowódcy zmian JRG Złotów a kierował nią Komendant Powiatowy PSP w Złotowie st.kpt. Jarosław Kołak.

Utworzono odcinki wodne, buforowano wodę motopompami z jeziora do zbiorników małych a następnie do aut gaśniczych które wykonywały przejazd z fabryki w kierunku jeziora w Zakrzewie oraz przy samym jeziorze auta zasilane w wodę były przez pompy pływające.

W pierwszej godzinie działań ratowniczych Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w osobach Starosty Złotowskiego, V-Ce Starosty, Sekretarza Powiatu uruchomili działania logistyczne i zaopatrzenie strażaków w ciepłe i zimne napoje oraz prowiant.

Na miejscu również pojawiła się Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Na szczęście nikt z pracowników firmy oraz ratowników nie odniósł żadnych obrażeń.

W działaniach uczestniczyło 28 zastępów straży pożarnej w ilości 140 strażaków.  Prócz jednostek z powiatu złotowskiego w działaniach udział brali Ochotnicy z OSP Łobżenica  (powiat Pilski) oraz OSP Debrzno (powiat Człuchowski).

Na miejscu zakładu pozostały jednostki z gminy Zakrzewo. W ciągu nocy będą się wymieniały co około 3 godziny i zabezpieczały firmę do godzin porannych gdzie Grupa Operacyjna z Komendy Powiatowej PSP wraz z Policją będą prowadzić dalsze czynności kończące działania.– Relacjonuje Oficer Prasowy PSP Złotów Kazimierz Wiebskowski

Straty powstałe w wyniku pożaru wstępnie szacowane są na około 2 mln zł. Wartość uratowanego mienia tj. budynków i sprzętu to kolejne 3 mln zł.

W działaniach udział brały SiS:
– JRG Złotów,
– KW PSP Poznań,
– OSP Augustowo,
– OSP Batorowo,
– OSP Błękwit,
– OSP Buczek,
– OSP Debrzno,
– OSP Głomsk,
– OSP Jastrowie,
– OSP Kleszczyna,
– OSP Krajenka,
– OSP Kujan,
– OSP Lipka,
– OSP Łobżenica,
– OSP Łąkie,
– OSP Ługi,
– OSP Osówka,
– OSP Podróżna,
– OSP Radawnica,
– OSP Święta,
– OSP Tarnówka,
– OSP Wersk,
– OSP Zakrzewo,
– OSP Zalesie,
– OSP Złotów,
– Policja,
– Pogotowie Energetyczne.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *