Home / Ciekawostki / Otwarta strażnica na Dzień Strażaka w JRG2 w Pile
112pila.pl

Otwarta strażnica na Dzień Strażaka w JRG2 w Pile

W dniu dzisiejszym w godzinach od 10 do 14 można było odwiedzić strażaków z JRG 2 w Pile.

„Otwarta strażnica” wraz z akcją edukacyjną została zorganizowana w Dniu Strażaka. Pilską Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą odwiedziło około 200 osób. Przychodziły zarówno rodziny z dziećmi, jak i pojedyncze osoby zainteresowane tematyką straży pożarnej i ratownictwa.

Przez cały czas trwania odwiedzający mogli zapoznać się z samochodami znajdującymi się na podziale bojowym pilskich jednostek oraz sprzętem znajdującym się na ich wyposażeniu, usiąść za kierownicą wozu strażackiego, zobaczyć skokochron, przymierzyć strażacki hełm czy dowiedzieć się jak należy się zachować w różnych sytuacjach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tzw. „Komora dymowa”, którą musi przejść każdy strażak, chcący brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Odwiedzający mogli zobaczyć również „na żywo” wyjazd do prawdziwego zdarzenia. Około godziny 11:40 dwa zastępy z JRG 2 Piła zostały zadysponowane do kolizji na DK11 między miejscowościami Krępsko – Płytnica, na szczęści zdarzenie nie było groźne i oba zastępy po około 30 minutach wróciły do koszar na dalszą część akcji. 🙂

Do strażaków z jednostki, jako podziękowanie za ich służbę dzieci przynosiły własnoręcznie wykonane laurki, za co strażacy serdecznie podziękowali małym odwiedzającym.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *