Home / Ciekawostki / Podsumowanie targów SAWO 2018 w Poznaniu [FOTO+VIDEO]

Podsumowanie targów SAWO 2018 w Poznaniu [FOTO+VIDEO]

Trzydniowe targi SAWO 2018 oraz pozostała część ekspozycji trwająca od 23 do 26 kwietnia br. dobiegła końca. Czas na krótkie podsumowanie tych dni.

HYDROBALL !!! To on chyba przez cały czas trwania targów był ich główną atrakcją. Kilkanaście drużyn walczących o to, aby ogromna piłka siłą ciśnienia wody przeturlała się do bramki przeciwnika. Ciekawostką jest, iż zasilenie wodne było prowadzone przez dwa ciężkie samochody gaśnicze z OSP Ludomy oraz OSP Węgierki  (GCBA 5,5/32 Kamaz 43118 6×6/Zamet), natomiast nagłośnienie i dobrą muzykę zapewnił REDBULL. Zawody pomiędzy drużynami odbywały się przez wszystkie trzy dni trwania targów SAWO.

Swoją premierę miała również prezentacja robota IBIS będącego od niedawna na wyposażeniu strażaków z JRG 6 Poznań a w środowe popołudnie odbył się dynamiczny pokaz z jego wykorzystaniem.

Również w środę instruktorzy cfbt przeprowadzili szkolenia przy wykorzystaniu tzw.”domków dla lalek” oraz szkolenie z operowania prądami wody.

Ponad to na placu można było zobaczyć takie pojazdy jak najnowszy nabytek pilskich strażaków SCRt (ciężki samochód ratownictwa technicznego), samochód dowodzenia i łączności komendy wojewódzkiej PSP w Poznaniu, średni samochód ratownictwa chemicznego – mobilne laboratorium rozpoznania chemicznego NBC ( Nuclear Biological Chemical ) należącego do JRG 6 Poznań,  SCRChem z JRG Ostrów Wielkopolski czy ciężki samochód ratownictwa technicznego (SCRt) należący do JRG 7 Poznań.

 

Również przez wszystkie trzy dni wystawy SAWO trwały szkolenia w mobilnej komorze rozgorzeniowej firmy Dräger , w której przeszkolono około 150 strażaków. Szkolenie było przygotowane przez Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu oraz firmą Dräger Polska.

 

Krótko mówiąc – POLECAMY !!! 🙂

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *