Home / Ciekawostki / Drugi dzień – SAWO 2018 i SECUREX

Drugi dzień – SAWO 2018 i SECUREX

Drugi dzień na Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa był dniem głównym całych targów(przynajmniej dla wystawy SAWO 2018).

To dzisiaj w kulminacyjnym dniu targów atrakcji strażackich nie brakowało. Około godziny 10:00 rozpoczęło się seminarium ratownicze na temat zagrożeń chemicznych, ekologicznych, biologicznych i radiacyjnych (CBRN). Seminarium zakończyło się praktycznym pokazem ratownictwa chemiczno-ekologicznego, z wykorzystaniem najnowocześniejszego robota będącego na wyposażeniu strażaków z JRG 6 Poznań-Krzesiny.

Na placu zewnętrznym instruktorzy CFBT przeprowadzali szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Szkolenie było prowadzone w oparciu o drewniane domki, na których starano się pokazać takie zjawiska jak: rozgorzenie, backdraft czy zapalenie gazów pożarowych. Kolejna część prowadzona przez instruktorów to szkolenie z operowania prądami gaśniczymi oraz współpraca w rocie.

Na targach swoje stanowiska maja także: Policja, Straż Graniczna czy Straż Miejska. Ciekawym sprzętem prezentowanym na targach był z pewnością dron z rzutką ratowniczą. Oprócz sprzętu osobistego jak rękawice, maski, okulary czy różnych systemów przeciwpożarowych prezentowano również wszelkiego rodzaju odzież ochronną – od bluz, kurtek po różnego rodzaju obuwie wykorzystywane praktycznie w każdej gałęzi przemysłu.

Już jutro ostatni dzień targów, które będą trwały w godzinach 9-16.

Poniżej obszerna fotorelacja. W najbliższym czasie pojawi się również materiał video z różnych wydarzeń podczas targów.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *