Home / Inne służby / Laurka czy cytryna? Akcja Wyrzyskich Policjantów, uczniów Szkoły Podstawowej oraz Burmistrza Wyrzyska.
KPP Piła

Laurka czy cytryna? Akcja Wyrzyskich Policjantów, uczniów Szkoły Podstawowej oraz Burmistrza Wyrzyska.

O takiej formie nagrody lub kary dla kierowców decydowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku w ramach wspólnej akcji z policjantami z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Burmistrz Wyrzyska. Dla wzorowych kierowców przygotowane były świąteczne słodkości i piękne kolorowe laurki, które wykonały dzieci podczas konkursu, a dla tych mniej zdyscyplinowanych kwaśna cytryna.

26 marca br. na ulicach Wyrzyska kierowcy mogli spotkać nietypowe patrole. Wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Wyrzysku na czele z Komendantem kom. Marcinem Towalewskim, o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dbały również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku oraz Burmistrz Wyrzyska Pani Bogusława Jagodzińska.

Szczególnie do tej akcji przygotowały się dzieci, które kilka dni wcześniej bardzo aktywnie wzięły udział w konkursie związanym z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Te najpiękniejsze laurki były wręczane kierowcom, którzy podróżowali zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo kierowcy otrzymali słodkości wraz ze świątecznymi życzeniami.

Łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, czekało jeszcze jedno wstydliwe doświadczenie. W czasie kiedy policjanci kontrolowali zatrzymany pojazd jego kierowca otrzymywał od dzieci kwaśną cytrynę. Dodatkowo musiał on również wytłumaczyć najmłodszym dlaczego złamał przepisy. W opinii większości kierowców taka dodatkowa „kara” była o wiele bardziej dotkliwa niż otrzymany mandat.

Dziękujemy za udział w akcji profilaktycznej dzieciom oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wyrzysku oraz Pani Wyrzyska Burmistrz Bogusławie Jagodzińskiej.

Podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *