Home / Inne służby / Kolejny nowy radiowóz przekazany dla pilskiej KPP.
KPP Piła

Kolejny nowy radiowóz przekazany dla pilskiej KPP.

W dniu dzisiejszym na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pile odbyło się przekazanie kolejnego radiowozu, tym razem typu „bus”. Zakup pojazdu został sfinansowany w całości z budżetu Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Dzisiaj w obecności zaproszonych gości oraz pilskich funkcjonariuszy odbyło się przekazanie kluczyków do nowego pojazdu tupu „bus”, który został zakupiony ze środków budżetu Policji. W oficjalnym przekazaniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, Kapelan pilskiej policji ks. Antoni Tofil, Komendant Komendy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki oraz kadra tutejszej komendy.

Podczas przekazania radiowozu posłanka ziemi pilskiej, która wspierała proces zakupu nowego radiowozu, podkreśliła jak ważną rolą jest odpowiednie wyposażenie policjantów podczas codziennej służby. Wskazała również, że jest zadowolona, iż mogła przyczynić się do wspomożenia pilskiej policji i jednocześnie zadeklarowała dalszą chęć współpracy. Posłanka i Komendant wręczyli kluczyki od pojazdu funkcjonariuszom odpowiedzialnym za użytkowanie radiowozu po czym został on poświęcony przez kapelana pilskiej policji ks. Antoniego Tofila.

Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki w swoim przemówieniu podziękował posłance Marcie Kubiak za wsparcie pilskiej Policji i podkreślił, że jest to ważny element strategii pozyskiwania nowych pojazdów służbowych na rzecz KPP w Pile i jednostek podległych zwłaszcza w kontekście tego, iż w samym roku ubiegłym z eksploatacji wycofano 14 pojazdów a w 2018 r. 2 kolejne w tym 1 typu „bus”.

Kolejny nowy radiowóz ma wpłynąć na dalsze podnoszenie jakości pracy pilskich funkcjonariuszy co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców Piły i powiatu pilskiego w tym poprzez możliwość sprawniejszego dotarcia do potrzebujących pomocy.

sierż. sztab. Nalewajko Agnieszka

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *