Home / Inne służby / Nieodpowiedzialny kierowca z 2 promilami kierował autem w dodatku z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
policja
policja

Nieodpowiedzialny kierowca z 2 promilami kierował autem w dodatku z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Błyskawiczna reakcja policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kompletnie pijanego kierowcę, który miał ponad 2 promile. Policjanci ustalili również, że 43-letni mężczyzna był wcześniej karany za kierowanie pod wpływem alkoholu i posiada 5-letni zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 3 lat.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia br. przy Alei Niepodległości w Pile. W godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie miasta. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Kia Sephia, a w nim kierowcę, który wykonywał niebezpieczne manewry i jechał tzw. „zygzakiem”. Wzbudziło to natychmiast podejrzenie policjantów, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu. Styl jazdy tego kierowcy stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, dlatego policjanci natychmiast zatrzymały pojazd ko kontroli.

Podczas kontroli, gdy tylko policjanci zobaczyli kierowcę, natychmiast wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę, nie był w stanie logicznie powiedzieć dokąd jedzie. Podczas badania mężczyzny na zawartość alkoholu, okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. Alkomat wykazał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile. Policjanci ustalili, że 43-letni mężczyzna wcześniej już był karany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i posiada 5-letni zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi.

43-letni mężczyzna, który na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech został natychmiast zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie teraz odpowie przed Sądem, a najbliższe lata może spędzić za więziennymi kratami.

Przypominamy!!! Nietrzeźwi użytkownicy dróg lub będący pod wpływem narkotyków, piraci drogowi stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Pilscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. W okresie od miesiąca maja 2017 roku do końca grudnia 2017 roku swój stan trzeźwości przebadało blisko 2 tys. osób!!! Część z tych osób nie wsiadła za kierownicę i dzięki temu nie stworzyli oni potencjalnego zagrożenia.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

One comment

  1. facet posiedział 2 dni w pace, a teraz terroryzuje rodzinę, widać władze czekają aż się większa krzywda wydarzy…
    2 – 3 miesiące poczeka na wyrok, a potem przez rok go będą szukać po całej UE…
    ciekawe co się w międzyczasie wydarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *