Home / Miejscowe zagrożenia / Pierwsze interwencje strażaków w 2018 roku

Pierwsze interwencje strażaków w 2018 roku

Minął pierwszy tydzień 2018 roku, który przyniósł już pierwsze interwencje w jednostkach OSP na terenie powiatu Pilskiego.

OSP BIAŁOŚLIWIE

W święto Trzech Króli, o godzinie 23:45 oba zastępy z jednostki udają się do (wg. zgłoszenia) pożaru mieszkania na ul. Strzeleckiej. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu (GBA) rozpoznano, iż nie jest to pożar mieszkania, lecz pożar butli z gazem propan-butan. Zadaniem strażaków było schładzanie butli w początkowej fazie a następnie wyniesienie jej z mieszkania i dalsze schładzanie do czasu całkowitego ulotnienia się gazu z butli. Na miejsce dojechał również zastęp z JRG 2 Piła. Działania zakończono po około godzinie czasu. 

OSP STARA ŁUBIANKA

„Czwartego stycznia o godzinie 20:05 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa, które tarasowało przejazd między miejscowościami Tarnowo i Zabrodzie.” – informują na swojej stronie ochotnicy z Starej Łubianki.

OSP ŁOBŻENICA

Jednostka OSP Łobżenica interweniowała na ul. Sportowej, gdzie doszło do pożaru na obszarze Starego Młyna.

OSP KACZORY

Zastęp GBA z jednostki interweniował w związku z zalaną piwnicą w miejscowości  Rzadkowo. Zastęp na miejscu działania prowadził przez 1,5h po czym wrócił do remizy.

OSP KRUSZEWO

Zastęp z jednostki interweniował w dniu 4 stycznia br. przy zalanej posesji w miejscowości Jabłonowo. Działania po 1,5h zostały zakończone i zastęp GBA 559[P]21 wrócił do jednostki.

OSP WYSOKA

Do zdarzeń wyjeżdżała już czterokrotnie.

Pierwszym zdarzeniem było zderzenie samochodów osobowych w miejscowości Rudna. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Na miejscu interweniowały dwa zastępy z OSP Wysoka, zastęp z JRG 2 Piła, ZRM z Wysokiej oraz patrol policji. Działania zakończono po 60 minutach. Drugie zdarzenie do jakiego udała się jednostka z Wysokiej była zalana piwnica. Następnym zdarzeniem był wyjazd zastępu GCBA do Białośliwia, lecz zastęp w trakcie jazdy został odwołany. W dniu dzisiejszym jednostka interweniowała przy uszkodzonym hydrancie na ulicy Bohaterów 17 Października w Wysokiej.

Foto: OSP Łobżenica, OSP Wysoka, OSP Białośliwie, OSP Stara Łubianka

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *