Home / Wypadki / Sprawca wypadku na DK 10 zwolniony z aresztu – nowe informacje

Sprawca wypadku na DK 10 zwolniony z aresztu – nowe informacje

Na początku tego tygodnia na konto sądu wpłynęło 35 tys. zł poręczenia od sprawcy wypadku na DK 10 pomiędzy Śmiłowem a Grabównem. Oznacza to, iż sprawca został zwolniony z aresztu.

Przypomnijmy.

Wypadek miał miejsce w dniu 29 grudnia 2017 roku około godziny 15:30. Samochód marki BMW podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z pojazdem marki Hyundai. W tym drugim pojeździe poszkodowane zostały cztery osoby a jedna z nich zmarła na miejscu. Spośród trójki poszkodowanych jedna osoba odniosła bardzo poważne obrażenia zagrażające jej życiu, natomiast pozostała dwójka (kierowca oraz kolejny pasażer) odnieśli poważne obrażenia ciała. Wszystkie trzy osoby zostały przewiezione do szpitali. Kierowca osobowego BMW wyszedł z wypadku bez szwanku.

Prokurator rejonowy w Chodzieży informuje, iż kierowcy BMW postawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnego spowodowania śmierci. Następnie skierowała wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla 32-latka. Jako powód wniosku o tymczasowy areszt wskazano na obawę matactwa oraz zagrożenie surową karą(do 8 lat pozbawienia wolności). Sąd rejonowy w Chodzieży przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt, lecz wskazał również, iż środek ulegnie zmianie z chwilą złożenia poręczenia majątkowego. Prokurator wystosował zażalenie do Sądu Okręgowego w tej sprawie.

O szczegółach sprawy postaramy się na bieżąco Państwa informować.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *