Home / Miejscowe zagrożenia / Wigilijne zdarzenia na terenie powiatu
Pożar samochodu

Wigilijne zdarzenia na terenie powiatu

W Wigilijny dzień nie wszyscy mogli w spokoju przygotować oraz spożyć Wigilijną wieczerzę. Na terenie powiatu Pilskiego strażacy ochotnicy oraz z Państwowej Straży Pożarnej musieli interweniować przy kilku zdarzeniach.

W godzinach wczesno-porannych jednostka OSP Łobżenica została zadysponowana do miejscowości Dębno w celu usunięcia powalonego na jezdnię drzewa. Natomiast kwadrans po godzinie 9 jednostka OSP Białośliwie została zadysponowana do zerwanej linii energetycznej na ul. Ogrodowej, gdzie zabezpieczyła miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godzinie 19:30 na drodze krajowej nr. 11, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Przybyłe na miejsce jednostki rozpoznały, iż doszło do zderzenia samochodu osobowego z barierami energochłonnymi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu interweniowały zastępy z OSP Ujście, OSP Nowa Wieś Ujska oraz JRG 1 Piła.

Drugie zdarzenie do jakiego zostaje zadysponowana jednostka OSP Białośliwie to pożar samochodu osobowego na ul. Rusa. Na miejscu zastano pojazd cały w ogniu. Przystąpiono do gaszenia samochodu przy użyciu piany. Miejsce zdarzenia zostało oświetlone na czas działań. Na miejscu pojawił się również zastęp GCBA z JRG 2 oraz patrol policji. Działania zostały zakończone po 1,5 godziny.

Na terenie miasta Piły po godzinie 22 doszło do kolizji. Z nieustalonych przyczyn kierowca osobówki wjechał w przystanek autobusowy niedaleko starostwa powiatowego. Na miejscu interweniowały patrole policji.

 

Materiał OSP Białośliwie:

Foto: OSP Ujście, OSP Nowa Wieś Ujska, OSP Łobżenica, OSP Białośliwie, K. Dega

Reklama

2 komentarze

  1. zgubił przedłużkę od lini szybkiego natarcia 🙂 czas od 2:20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *