Home / Inne służby / Pilscy kryminalni zabezpieczyli blisko pół kg narkotyków w postaci amfetaminy.

Pilscy kryminalni zabezpieczyli blisko pół kg narkotyków w postaci amfetaminy.

Pilscy kryminalni zabezpieczyli blisko pół kg narkotyków w postaci amfetaminy. Narkotyki ukryte były w szopie na terenie prywatnej posesji.

Podczas realizacji policjanci zatrzymali pięciu mieszkańców Piły, którzy usłyszeli odpowiednio zarzuty: udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków oraz posiadania substancji psychotropowych.

Wobec trzech mieszkańców Piły Sąd Rejonowy w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 3 i 12 lat.

Zatrzymanymi mężczyznami pilscy kryminalni interesowali się od dłuższego czasu. Na podstawie zebranego materiału, funkcjonariusze ustalili, że dwóch braci zajmuje się handlem narkotyków na terenie miasta. Podczas szczegółowej analizy uzyskanych informacji, kryminalni ustalili również, że w przestępczym procederze udział bierze były szwagier mężczyzn. W związku z tym policjanci przystąpili do realizacji.

W połowie października br. kryminalni weszli na ustaloną wcześniej posesję na terenie Piły. Na miejscu zastali zupełnie zaskoczonego właściciela. Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, policjanci ujawnili w szopie paczkę, która oklejona była brązową taśmą klejącą. Funkcjonariusze natychmiast ją zabezpieczyli, a mężczyznę zatrzymali. Policjanci podczas oględzin, po otworzeniu paczki, ujawnili blisko pół kilograma amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone przez technika kryminalistyki do dalszych badań, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została wstępnie na kilka tysięcy złotych.

Biorąc pod uwagę zebrany materiał dowodowy, kryminalni zatrzymali także brata oraz szwagra zatrzymanego mężczyzny. Podczas wykonywanych kolejnych czynności do sprawy, śledczy ustalili jeszcze dwóch mieszkańców Piły, którzy zaopatrywali się u mężczyzn w narkotyki. Oni też zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut posiadania substancji psychotropowych. Natomiast członkowie rodziny, którzy prowadzili nielegalny biznes, dwóch braci oraz ich były szwagier, usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec trzech członków rodziny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym mężczyznom w wieku od 32 do 36 lat grozi kara więzienia odpowiednio od 3 do 12 lat.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *