Home / Wypadki / Katastrofa kolejowa w Nowym Gronowie powiat człuchowski.

Katastrofa kolejowa w Nowym Gronowie powiat człuchowski.

W dniu dzisiejszym (23.10.2017) ok godz 13:30 na przejeździe kolejowym w Nowym Gronowie powiat człuchowski doszło do katastrofy kolejowej szynobusu ze śmieciarką. Rannych zostało 16 osób. Nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia.

W akcji biorą udział Strażacy Ochotnicy, PSP, Dwa śmigłowce LPR,  7 ZRM z województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego.

,,Kierujący pojazdem ciężarowym jak i maszynista byli trzeźwi. Poszkodowani maszynista i kierownik pociągu zostali przetransportowani śmigłowcami LPR do szpitala w Bydgoszczy i Gdańsku, doznali oni poważnych obrażeń ciała. Pozostałe 14 osób poszkodowanych odniosło obrażenia w postaci złamań i stłuczeń, zostali oni przetransportowani przez ZRM do szpitali w tym jedna odmówiła pomocy. Dzisiejsze zdarzenie zostało zakwalifikowane jako Katastrofa Kolejowa. Postępowanie wyjaśniające jak i ustalenie przyczyn prowadzi Prokuratura Rejonowa w Człuchowie.” Informuje Oficer Prasowy asp.sztab. Sławomir Gradek KPP w Człuchowie

Na chwilę obecną na szlaku kolejowy Piła – Chojnice trwają utrudnienia w ruchu. Zorganizowana jest komunikacja zastępcza.

 

Foto czytelnik

Reklama

One comment

  1. a w jakim stanie kierowca śmieciarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *