Home / Inne służby / Ponad 300 porcji narkotyków, rodzina z zarzutami.

Ponad 300 porcji narkotyków, rodzina z zarzutami.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli ponad 300 porcji narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i haszyszu.

Narkotyki ukryte były w specjalnych skrytkach. Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Piły, którzy usłyszeli odpowiednio zarzuty: posiadania narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, wywierania wpływu na czynności urzędowe oraz znieważenia funkcjonariuszy. Rodzice oraz dwóch synów za więziennymi kratami mogą spędzić nawet kilka lat.

Pilscy kryminalni jedną z zatrzymanych osób interesowali się od dłuższego czasu. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że może być ona w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Dodatkowo okazało się, że narkotyki może przechowywać w pomieszczeniach gospodarczych i piwnicznych na terenie Piły. Policjanci postanowili to sprawdzić i 23 sierpnia br. przystąpili do realizacji.

W godzinach porannych kryminalni weszli do wcześniej ustalonego mieszkania. Na miejscu zastali trzech mężczyzn oraz kobietę. Na widok funkcjonariuszy 66-letnia mieszkanka Piły wraz ze swoim 66-letnim mężem oraz starszym, 42-letnim synem, zaczęli utrudniać wejście do pomieszczeń. Domownicy nie wykonywali poleceń śledczych, a dodatkowo zaczęli popychać i obrażać stróżów prawa, używając przy tym obraźliwych słów.

Zdecydowane działania pilskich kryminalnych doprowadziły do natychmiastowego zatrzymania całej rodziny, która trafiła do policyjnego aresztu. Kryminalni podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili ponad 300 porcji narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i haszyszu. Narkotyki zapakowane były w worki i ukryte głównie w zakamarkach między rurami i cegłami w pomieszczeniach piwnicznych. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została wstępnie na kilka tysięcy złotych.

Zatrzymani, to mieszkańcy Piły w wieku od 30 do 66 lat. Usłyszeli odpowiednio zarzuty: posiadania narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, wywierania wpływu na czynności urzędowe oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mieszkańcom Piły grozi kara więzienia do 3 lat.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *