Home / Wypadki / Wypadek drogowy z udziałem rowerzysty w Krzewinie.

Wypadek drogowy z udziałem rowerzysty w Krzewinie.

W dniu 07.08.2017 ok. godz 12:20 CPR w Pile zadysponowalo zastęp GCBA Kaczory do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty w miejscowości Krzewina gm. Kaczory.

W wyniku wypadku i odniesionych ciężkich obrażeń głowy rowerzysty został on przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu.

Siły i środki biorące udział w zdarzeniu :

– GCBA Kaczory
– Zespół Ratownictwa Medycznego z Piły
– Śmigłowiec LPR
– Patrol Policji z Piły
– Technik Policyjny z Piły

Foto : OSP Kaczory

Reklama

3 komentarze

 1. Artur Szymański

  Po stanie roweru uwidocznionym na fotografiach wnioskuję, że osobówka wymusiła pierwszeństwo na rowerzyście i zderzenie nie było specjalnie spektakularne, ale że rowerzysta miał na głowie kask za 30 zł z wiodącego serwisu aukcyjnego, to nie zapewnił on stosownej ochrony i skutki są takie, jakie są.
  Nie warto oszczędzać na środkach ochrony osobistej. Odrobina pecha i wjechanie z prędkością 30km/h w drzwi wymuszającej pierwszeństwo osobówki = poważny uraz głowy.

  • Rowerzysta wjechał na zaparkowane na poboczu auto. Nikt nikogo nie potrącił

   • Artur Szymański

    Dziękuję za szczegółową informację. Takiego scenariusza nie podejrzewałem – nie wiem jak można wjechać rowerem w nieruchomą, z daleka widoczną przeszkodę…. Mimo wszystko i w mojej teorii wymuszenia, i w rzeczywistym przebiegu, jedno jest takie same – impet zderzenia nie był szczególnie duży, za to pech rowerzysty ogromny.
    Oczywiście życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *