Home / Wypadki / Poważny wypadek w Płytnicy. 4 osoby poszkodowane

Poważny wypadek w Płytnicy. 4 osoby poszkodowane

Na miejsce zadysponowano siły i środki z dwóch powiatów: pilskiego i złotowskiego. Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych do akcji wkroczyli okoliczni mieszkańcy, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Łącznie 4 osoby zostały zabrane do szpitali w Pile, Bydgoszczy i Koszalinie.

Do wypadku doszło w miniony wtorek, przed godziną 15:00 na krajowej “11” w Płytnicy. – Kierująca vw Lupo, 21-letnia mieszkanka gminy Tarnówka wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie obróconym autem uderzyła w bok samochodu marki mazda – informuje sierż. szt. Maciej Forecki z KPP Złotów. Natychmiast po wypadku okoliczni mieszkańcy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowany.

Pierwsze zastępy straży pożarnej przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia ale również wykonali dostęp do zakleszczonej kobiety. W wyniku tego wypadku poszkodowane zostały 4 osoby, wśród nich dwójka dzieci. Najciężej poszkodowaną kobietę z vw i dziecko przetransportowano śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Koszalina i Bydgoszczy, pozostali poszkodowano trafili do pilskiego szpitala.

Na miejscu pracowali strażacy z Piły, Złotowa i Tarnówki, ale także policjanci z Piły i Złotowa. W działaniach uczestniczyli również trzy zespoły ratownictwa medycznego z Piły i Jastrowia oraz dwa śmigłowce LPR z Bydgoszczy i Koszalina. Przez blisko dwie godziny krajowa “11” była zablokowana.

SiS
-JRG Złotów
661[P]21 – GBA Renault Midlum
661[P]91 – SLRR Mitsubishi L200
-OSP Tarnówka
669[P]41- GCBA MAN TGM
-JRG Piła
551[P]21 – GBA MAN TGM
551[P]44 – SRt Renault Midlum
-ZRM
P0101 – Mercedes-Benz Sprinter
P0102 – VW Crafter
P0120 – Peugeot Boxer
– LPR
SP-HXN – Eurocopter EC135
SP-HXR – Eurocopter EC135
– Policja
Uxxx – Kia Cee’d II
U996 – Skoda Yeti
Fiat Bravo (nieoznakowany)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *