Home / Ćwiczenia / Poważny wypadek na trasie Kruszewo-Romanowo Górne [ĆWICZENIA]

Poważny wypadek na trasie Kruszewo-Romanowo Górne [ĆWICZENIA]

We wtorek 13-go czerwca, w godzinach wieczornych, przy granicy powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego i pilskiego zorganizowano i przeprowadzono wspólne ćwiczenia taktyczno-bojowe.

Zgodnie ze scenariuszem, na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Kruszewo (gm. Ujście), a Romanowo Górne (gm. Czarnków) doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych, którymi podróżowało łączenie 10 osób. W wyniku zdarzenia i deformacji pojazdów, część osób została unieruchomiona w swoich samochodach, dodatkowo jedno z aut stanęło w płomieniach.

Zadaniem strażaków, którzy przybywali na miejsce było przede wszystkim triage – segregacja medyczna osób poszkodowanych, a następnie udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy według ustalonej kolejności.

W miarę przybywania na miejsce kolejnych zadysponowanych zastępów, strażacy ugasili pożar i przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób poszkodowanych pozostających w samochodach.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia procedur i umiejętności w sytuacji wypadku drogowego z dużą ilością osób poszkodowanych.

tekst, zdjęcia: PSP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *